Vodafone 888 / 898 alan kodlu katma değerli servis mesajı nedir?

Vodafone'dan bugün şöyle bir mesaj geldi:

Degerli Musterimiz hattiniz 888/898 ile baslayan Katma Degerli Hizmet numaralarini aramaya kapalidir. Actirmak icin http://vftr.co/hatayarlari linki uzerinden islem yapabilirsiniz. B003

Bu ne demek?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ülkemizde işletmeciler, abonelerine Katma Değerli Hizmet sunabilmek için 888 / 898 / 900 alan kodlarını kullanırlar.

    888 / 898 alan kodlu katma değerli servis mesajı neden geldi?

    Bu mesajı operatörler belirli zamanlarda tüm abonelerine gönderebiliyor. Bu alan kodlarına sahip olan yerleri aramak için özel olarak açtırmanız gerekiyor.

    Normalde gereği yok ama açtırmak isterseniz Vodafone Yanımda uygulamasından yapabilirsiniz.

    1. İlk önce buradan Vodafone Yanımda uygulamasını indirin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.selfservis
    2. Vodafone Yanımda uygulamasında Hat Ayarları menüsüne girin. Buradan sayfayı azcık aşağı indirdiğinizde "888 alan kodlu katma değerli servis" ve "898 alan kodlu katma değerli servis" diye 2 tane seçenek görürsünüz.

    İsterseniz bunları aktif hale getirebilirsiniz.

    vodafone yanımda hat ayarları

    Katma Değerli Hizmet nedir?

    Konu hakkında detaylı bilgiyi bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Katma Değerli Servisler nedir? Ne anlama gelir?

    omercik omercik (9418)