Vodafone MMS ayarları nasıl yapılır?

Vodafone MMS ayarı

Vodafone MMS ayarı nasıl yapılır?

Vodafone MMS ayarları

MMS nedir?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vodafone MMS ayarı nasıl yapılır? Vodafone MMS ayarları nasıl alınır?

    Vodafone MMS ayarlarınızı aşağıda belirtilen adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

    *7000#'yi tuşlayarak MMS ayarı yapma:

    1. Telefonunuzun arama uygulamasını açın.
    2. Arama bölümünde *7000#'yi tuşlayın ve arama tuşuna basın.
    3. Daha sonra gelen yönergeleri sırasıyla takip edin. Cihazınıza uygun MMS ayarını yapabilmek için sizi yönlendirecektir.

    NOT: İlk tuşlamanızda hata verirse 2-3 defa tekrar deneyin. Ben 3. denememde başarılı olabildim.

    Online Self Servis ile MMS ayarı yapma:

    1. Buradan Vodafone Online Self Servis'e giriş yapın.
    2. Gelen bölüme telefon numaranızı ve Self Servis Şifrenizi girin ve Giriş butonuna tıklayın. Self Servis şifrenizi, S yazıp 7000'e göndererek alabilirsiniz.
    3. Giriş yaptıktan sonra üst menüdeki Ayarlarım sekmesi altından "Cihaz Ayarlarım" seçeneğine tıklayın.

    4. Cihaz Ayarları bölümüne geldikten sonra sayfayı biraz aşağı kaydırıp "Ayarları Cihaza Gönder" butonuna tıklayın.

    5. Ayarları Cihaza Gönder butonuna tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak. Açılan sayfada cihazınızın marka ve modelini seçmeniz gerekiyor. Resimdeki gibi cihazınızın markasını ve modelini seçip Gönder butonuna tıklayın. Telefon ayarı seçeneğini de Vodafone TR MMS olarak seçin.

    6. Gönder butonuna tıkladıktan sonra cihazınıza uygun Vodafone MMS ayarı, SMS olarak telefonunuza gelecektir. Gelen SMS'teki adımları takip ederek Vodafone MMS ayarını sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

    MMS nedir? MMS ne işe yarar?

    MMS, Mutlimedia Messaging Service (çoklu ortam mesajlaşma servisi) kısaltılmışıdır. MMS ile normal mesajlarınıza resim, video ve ses dosyaları ekleyebilirsiniz. Yani bugün WhatsApp sayesinde arkadaşımıza gönderdiğimiz bir fotoğrafı yıllar önce MMS sayesinde gönderebiliyorduk. MMS nedir sorusuna cevap olarak kısaca böyle diyebilirim. MMS gönderip alabilmek için operatör desteğinin yanı sıra telefonun da desteği olmalıdır. Hatta IMEI numarası orijinal değilse bile sıkıntı çıkabilir. Örneğin sizin telefonunuz Galaxy S4 olsun, telefonunuzda MMS desteği olmayan bir telefonun IMEI numarası varsa MMS ayarı doğru şekilde size gelmeyebilir. Benzer bir problemi daha önce internet ayarları için yaşamıştım.

    omercik omercik (9418)