\\?\Volume(99... Sabit disk sürücüsü nedir ?

Sürücüleri çözümleyip en iyi duruma getirecekken bu sürücüyü gördüm,nedir?

Disk yönetimi bu şekilde

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

EDİT

Bugün tekrar kontrol ettiğimde  \\?\\Volume  diski görünüyor laptopda herhangi bir usb,sd card,harici hdd bağlı değil neden böle bir disk görülüyor ?

mutecessis mutecessis (216)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 7 de bu durumla karşılaşmıştım. Öncelikle önemli bir şey ya da zararlı bir şey değil.

    Kayıt defterinden şunu yolu izle:

    Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

    Burada bağlanmış sürücüleri göreceksin. Bilgisayara bağlı bir USB disk olabilir, flash sürücü olabilir. Harf atananamış bir sürücü olabilir.

    Disk yönetiminden de kontrol edebilirsin (C,D,E) gibi harf atananamış bir sürücün varsa bunu işaret ediyordur.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • 1 fare 1 klavye 1 hdmi kablosu takılı@murat mutecessis 4 yıl önce
    • @mutecessis laptop filan mi? Kart okuyucu var mı üzerinde? murat 4 yıl önce
    • Evet kart okuyucunun içerisinde sd kart okuyucu aparathı vardı çıkardım (aradan birkaç gün geçti çıkarmadan önce "volume" diski görünüyor mu kontrol etmedim) denemek için tekrar taktım "volume" diski tekrar görülmedi @murat mutecessis 4 yıl önce
    • @mutecessis bir başka gizem çözüldü o zaman 😎 murat 4 yıl önce
    • @murat bugün baktığımda laptopa sd,usb hiçbir cihaz bağlı olmadığı halde \\?\\Volume diski tekrar ortaya çıktı bir fikrin var mı? mutecessis 4 yıl önce
    • @mutecessis önemli değil. Daha önce taktığın bir sürücüden kalma olabilir ya da yüklü bir yazılımdan kaynaklanıyor olabilir. murat 4 yıl önce

    İsim atanmamış bir sürücü bu. Normalde Windows her sürücüye bir harf atar. C:,D:,E:,F: gibi sürücü harfi atar. Eğer bu harf atanmazsa disk böyle diskin GUID değeri görünür. Disk kimliği gibi bir şey.  USB bellek filan takılı mı?

    hakan hakan (15394)