Vova kargo takip nasıl yapılır?

Vova alışveriş sitesinden yaptığın alışverişlerin kargo durumlarını nasıl takip edebilirim? Vova kargom nerede nasıl görebilirim?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Vova kargo takibi için PTT gönderi takip sitesinden yararlanabilirsiniz. Öncelikle Vova siparişinizin durumunu Vova uygulamasından kontrol etmeniz gerekir.

    1. Vova uygulamasını açın.
    2. Ben bölümüne dokunun daha sonra da Siparişlerim bölümüne dokunun.
    3. Takip etmek istediğiniz siparişin Detayıa dokunun.
    4. Alt bölümde Nakil halinde] departed from airport to destination country yazısına dokunun.
    5. Kargounuzun tüm hareketleri burada görünür.
    6. En son hareket  Nakil halinde] departed from airport to destination country olarak görünüyorsa kargonuz Türkiye yolunda veya Türkiye'ye ulaştı demektir.
    7. Bu sayfada bulunan Takip No yu bulun. Bu UB2323508YP gibi bir koddur.
    8. Daha sonra tarayıcıdan http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ sitesine gidin.
    9. Burada Barkod Numarası yazan yere Takip No'yu yazın.
    10. Güvenlik Kodu yazan yere ekranda resimde gördüğünüz kodu yazın ve Sorgula butonuna basın.
    11. Karşınıza GÖNDERİ KABUL BİLGİLERİ - BARKOD NO UB2323508YP  gibi bir pencere gelirse kargo Türkiye'ye ulaştı demektir.

    Bu sayfa yani PTT Gönderi  takip sitesi düzgün çalışmamakla birlikte size bir fikir verecektir.  Size en yakın PTT merkezine giderek ya da telefonla PTT üzerinden gönderinizin son durumunu öğrenebilirsiniz.

    PTT kargo telefon numarası: 444 1 788

    Aynı zamanda PTT ile web chat üzerinden görüşmek de mümkün.  http://www.aloptt.gov.tr/ adresinden web chat üzerinden konuşabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      Reklam içeriği olduğu için kaldırılmıştır

      uzayli uzayli (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Reklam yapmak yasaktır senin verdiğin link sanırsam sizin siteniz ve reklam yapıyorsun :/ yaptığın yanlış darkcrak 3 yıl önce