VPN Açınca İnternet Kotası Gidiyor mu?

Vpn açınca kendi internetimiz gidiyo mu?

Vpn ile oyun indirebilirmiyim kendi internetimden gider mi?

eren44123 eren44123 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    evet gider

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      proxy switcher uygulamasında kota gitmiyor sadece turkey sunucularına girince kotadan gitmiyor

      kemal00 kemal00 (24)
      5 yıl önce cevaplandı

        VPN li ya da VPN siz oluşturduğun tüm trafik kotanı etkiler. VPN şu mantık ile çalışıyor:  Örneğin sen uzmanim.net'e girmek istedin. Chrome'u açtın adres satırına https://uzmanim.net yazdın ve enter tuşuna bastın. VPN enter tuşuna bastığında devreye giriyor. Senin isteğin önce VPN sunucuya gidiyor ama bu aşamada tüm trafik şifreleniyor. Daha sonra VPN sunucu uzmanim.net sunucusuna ulaşıyor. Sayfaları alıyor şifreliyor ve sana yolluyor.

        Vpn olmadan şu şekilde işliyor:  Örneğin sen uzmanim.net'e girmek istedin. Chrome'u açtın adres satırına https://uzmanim.net yazdın ve enter tuşuna bastın. isteğin uzmanim.net sunucusuna gelir. uzmanim.net sunucusu sayfayı sana gönderir.

        Her iki işlemde de trafik oluşur ve bu işlemler doğrudan kotana yansır.

        alattin alattin (16984)