VPN kullanıyorum. Adresimin bulunması mümkün mü?

VPN  kullanıyorum. Facebook üzerinde yaptığım bir işlemden dolayı şikayet halinde bulumam mümkün mü?

Yasal bir şikayet olduğunda polis veya benzer bir kurum tarafından kimliğim tespit edilebilir mi?

abdulkerimkizil abdulkerimkizil (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Teknik olarak mümkün. VPN servisi sizin IP bilginizi ve hangi saatlerde bağlandığınızı muhtemelen logluyordur.  Fakat bilgilerinizin VPN servisinden alınması için baya ciddi yasal süreçlerin gerçekleşmesi lazım.

    Resmi olarak VPN kullandığınız servisten bilgileriniz vs istenir.  Ama böyle bir durum, basit sayılabilecek bir küfür vakasında kullanılmaz.

    Yani birine küfür ettiniz diye veya hakarette bulundunuz diye polis VPN servisi ile bağlantıya geçip sizin bilgilerinizi vs istemez.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

      Örneğin PureVPN yasal ve mahkeme tarafından yapılan isteklerde bilgilerin paylaşacağını söylüyor. Bu çoğu ciddi VPN firması için de aynıdır. Ama işler genellikle VPN kullanılıyorsa bu seviyeye gelmiyor.

      kullanici427760 kullanici427760 (1)