VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır?

0

VPN'siz yasaklı sitelere nasıl girilir? VPN'siz yasaklı sitelere giriş mümkün mü? 

VPN'siz yasaklı sitelere nasıl girebilirim?

VPN'siz yasaklı sitelere girme nasıl yapılabilir?

farurhenho farurhenho (6756)
6 ay önce sordu

Toplam 2 Cevap


1

Normalde erişimi engellenmiş bir siteye girebilmek için ya VPN, ya da DNS değiştiririz. Aslında en garanti yöntem VPN'dir çünkü bazı siteler için DNS bazlı engellemeler de yapıldığı için, DNS değiştirme yöntemi işe yaramayabilir. Bu nedenle en garanti yöntem VPN açarak IP adresini değiştirmektir ama VPN'in de en büyük dezavantajı, interneti çok kötü yavaşlatmasıdır. Bu yazıda, keşfettim çok güzel bir yöntemi anlatacağım. Bu yöntem sayesinde tamamen VPN'siz yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır?

Aşağıda anlattığım yöntemleri harfiyen uygularsanız çok işinize yarayacaktır. En ufak bir hız kaybı olmadan erişimi engellenen sitelere girebileceksiniz.

1. Adım: GoodbyeDPI yazılımını indirme ve çalıştırma

 1. Buradan GoodbyeDPI zip arşivini bilgisayarınıza indirin.
 2. Arşiv içindeki dosyaları Yerel Disk C dizinine çıkartın.
 3. Sonra service_install_russia_blacklist.cmd dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
 4. Yönetici olarak çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir CMD ekranı gelecek. Burada klavyeden herhangi bir tuşa basın.

Buraya kadar tamam.

2. Adım: Simple DNSCrypt programını yükleme ve çalıştırma

 1. Buradan Simple DNSCrypt programını bilgisayarınıza indirin ve kurun.
 2. Simple DNSCrypt programındaki ayarları aynen aşağıdaki gibi yapın:

Bu programı da başarıyla kurduktan sonra yapmanız gereken ufak tefek işlemler daha var.

3. Adım: Bilgisayarda DNS değişikliği yapma

 1. Denetim Masası > Ağ ve paylaşım merkezi'ne gelin ve buradan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'e tıklayın.
 2. Gelen ekrandan Wi-Fi'a bağlıysanız Wi-Fi bağlantısına, ethernet kablosu ile interneti kullanıyorsanız Ethernet'e sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.


   
 3. Şimdi öncelikle buradan İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6)'yı kapatın.


   
 4. Sonra İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'e çift tıklayın ve gelen penceredeki ayarları aşağıdaki gibi yapın ve Tamam'a tıklayarak bütün ayarları kaydedin.

 5. Bütün işlemler bu kadar.

Eğer bir hata yapmadıysanız, bu işlem sonucunda VPN'siz yasaklı sitelere giriş yapabiliyor olmalısınız. Ben bizzat denedim, Wikipedia dahil olmak üzere engellenmiş sitelere hiçbir şekilde VPN açmadan girebiliyorum.

Bilgisayarı her yeniden başlattığımda bu işlemleri tekrar yapmak zorunda mıyım?

Hayır. Bilgisayarı kapatıp açtığınızda otomatik olarak bütün hizmetler devreye girecektir. Eğer sizde girmezse service_install_russia_blacklist.cmd dosyasını tekrar yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

Kullanılan GoodByDPI programı ne iş yapar?

Internette tüm işlemler, tüm oluşan veri trafiği, paket adı verilen küçük veri parçaları ile yapılır. Bu paketler yapılan işlemle ilgili bilgiler barındırır: trafik kaynağı, hedef, içerik gibi.

Bazı servis sağlayıcılar DPI (Deep Packet Inspection)  yani Derin Paket Analizi yaparlar. Kısaca sizin trafiğinizde oluşan paketleri izlerler. Eğer bu servis sağlayıcı bir engelleme yapıyorsa bu paketlerin içeriğine bakar ve yasaklı bir siteye giriyorsanız sizi başka açılamayan bir adrese yönlendirir. Siz de girmek istediğiniz sayfaya erişemez ve hata alırsınız.

GoodbyeDPI, işte bu tür engellemeler yapan ISP yani servis sağlayıcıların paketleri incelemesini atlamanızı sağlayan bazı yöntemleri kullanır. Servis sağlayıcılar GoodbyeDPI uygulamasının kullandığı yöntemleri engellemediği müddetçe bu program VPN'siz yasaklı sitelere girişi sağlayacaktır

farurhenho farurhenho (6756)
6 ay önce cevaplandı

0

Bende faydalandım çok teşekkür ederim fakat bunu yaptıktan sonra discorta girememeye başladım. Nasıl bu şeyi geçiçi olarak kaldırabilirim ?

kullanici422194 kullanici422194 (1)
6 ay önce cevaplandı

 • Discord'a girmek istediğin zaman, Yerel Disk C'ye çıkarttığın klasör içindeki service_remove.cmd dosyasını yönetici olarak çalıştır. O an için durdurulacaktır. Lazım olduğunda yine aktif edebilirsin. farurhenho 6 ay önce
 • Teşekkür ederim fakat düzelmedi dediğinizi yaptım. kullanici422194 6 ay önce
 • Sanırım DNSCrypt hizmetinden dolayı sorun oluyor. İndirdiğiniz Simple DNSCrypt programını görev yöneticisinden tamamen kapatın. Sonra tekrar deneyebilir misiniz? @kullanici422194 farurhenho 6 ay önce
 • Maalesef denedim fakat değişen bir şey olmadı. Şuan bi şey daha fark ettim Whatsapp WEB e de girmiyor. Girdiğimde karekod gelmiyor dönüyor dönüyor ama gelmiyor. @farurhenho kullanici422194 6 ay önce
 • O halde bu yazıda anlattığım bütün işlemlerin tersini uygulayın. Mesela DNS vermiştim bir tane, onu silin. IPv6'yı kapatın demiştim, onu tekrar etkinleştirin vs.. Neden sizde böyle oldu bilmiyorum ama bunu araştıracağım. Ben de hiç öyle bir problem olmadı açıkçası. @kullanici422194 farurhenho 6 ay önce
 • Onu da size yorum attığım zaman denedim işlemlerin tersini uyguladım fakat değişmedi maalesef uzmanım. kullanici422194 6 ay önce

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol