VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır?

VPN'siz yasaklı sitelere nasıl girilir? VPN'siz yasaklı sitelere giriş mümkün mü?

VPN'siz yasaklı sitelere nasıl girebilirim?

VPN'siz yasaklı sitelere girme nasıl yapılabilir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Normalde erişimi engellenmiş bir siteye girebilmek için ya VPN, ya da DNS değiştiririz. Aslında en garanti yöntem VPN'dir çünkü bazı siteler için DNS bazlı engellemeler de yapıldığı için, DNS değiştirme yöntemi işe yaramayabilir. Bu nedenle en garanti yöntem VPN açarak IP adresini değiştirmektir ama VPN'in de en büyük dezavantajı, interneti çok kötü yavaşlatmasıdır. Bu yazıda, keşfettim çok güzel bir yöntemi anlatacağım. Bu yöntem sayesinde tamamen VPN'siz yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

    VPN'siz yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır?

    Aşağıda anlattığım yöntemleri harfiyen uygularsanız çok işinize yarayacaktır. En ufak bir hız kaybı olmadan erişimi engellenen sitelere girebileceksiniz.

    1. Adım: GoodbyeDPI yazılımını indirme ve çalıştırma

    1. Buradan GoodbyeDPI zip arşivini bilgisayarınıza indirin.
    2. Arşiv içindeki dosyaları Yerel Disk C dizinine çıkartın.
    3. Sonra service_install_russia_blacklist.cmd dosyasına sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
    4. Yönetici olarak çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir CMD ekranı gelecek. Burada klavyeden herhangi bir tuşa basın.

    Buraya kadar tamam.

    2. Adım: Simple DNSCrypt programını yükleme ve çalıştırma

    1. Buradan Simple DNSCrypt programını bilgisayarınıza indirin ve kurun.
    2. Simple DNSCrypt programındaki ayarları aynen aşağıdaki gibi yapın:

    Bu programı da başarıyla kurduktan sonra yapmanız gereken ufak tefek işlemler daha var.

    3. Adım: Bilgisayarda DNS değişikliği yapma

    1. Denetim Masası > Ağ ve paylaşım merkezi'ne gelin ve buradan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'e tıklayın.
    2. Gelen ekrandan Wi-Fi'a bağlıysanız Wi-Fi bağlantısına, ethernet kablosu ile interneti kullanıyorsanız Ethernet'e sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.

    3. Şimdi öncelikle buradan İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6)'yı kapatın.

    4. Sonra İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'e çift tıklayın ve gelen penceredeki ayarları aşağıdaki gibi yapın ve Tamam'a tıklayarak bütün ayarları kaydedin.

    5. Bütün işlemler bu kadar.

    Eğer bir hata yapmadıysanız, bu işlem sonucunda VPN'siz yasaklı sitelere giriş yapabiliyor olmalısınız. Ben bizzat denedim, Wikipedia dahil olmak üzere engellenmiş sitelere hiçbir şekilde VPN açmadan girebiliyorum.

    Bilgisayarı her yeniden başlattığımda bu işlemleri tekrar yapmak zorunda mıyım?

    Hayır. Bilgisayarı kapatıp açtığınızda otomatik olarak bütün hizmetler devreye girecektir. Eğer sizde girmezse service_install_russia_blacklist.cmd dosyasını tekrar yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

    Kullanılan GoodByDPI programı ne iş yapar?

    Internette tüm işlemler, tüm oluşan veri trafiği, paket adı verilen küçük veri parçaları ile yapılır. Bu paketler yapılan işlemle ilgili bilgiler barındırır: trafik kaynağı, hedef, içerik gibi.

    Bazı servis sağlayıcılar DPI (Deep Packet Inspection)  yani Derin Paket Analizi yaparlar. Kısaca sizin trafiğinizde oluşan paketleri izlerler. Eğer bu servis sağlayıcı bir engelleme yapıyorsa bu paketlerin içeriğine bakar ve yasaklı bir siteye giriyorsanız sizi başka açılamayan bir adrese yönlendirir. Siz de girmek istediğiniz sayfaya erişemez ve hata alırsınız.

    GoodbyeDPI, işte bu tür engellemeler yapan ISP yani servis sağlayıcıların paketleri incelemesini atlamanızı sağlayan bazı yöntemleri kullanır. Servis sağlayıcılar GoodbyeDPI uygulamasının kullandığı yöntemleri engellemediği müddetçe bu program VPN'siz yasaklı sitelere girişi sağlayacaktır

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bende işe yaradı. Teşekkür ederiz. SkippeR 5 yıl önce
    • Güle güle kullan :) @SkippeR omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho https://i.hizliresim.com/nQmDlM.png Program çalışmadı işime yaramadı, bende silmek istedim herşeyi, buda böyle oldu silinmedi, görev yöneticisinden çalışlsan uygulamayıda sildim ama silinmiyor bu klasör. ilkaybaki 5 yıl önce

    Bende faydalandım çok teşekkür ederim fakat bunu yaptıktan sonra discorta girememeye başladım. Nasıl bu şeyi geçiçi olarak kaldırabilirim ?

    kullanici422194 kullanici422194 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Discord'a girmek istediğin zaman, Yerel Disk C'ye çıkarttığın klasör içindeki service_remove.cmd dosyasını yönetici olarak çalıştır. O an için durdurulacaktır. Lazım olduğunda yine aktif edebilirsin. omercik 5 yıl önce
    • Teşekkür ederim fakat düzelmedi dediğinizi yaptım. kullanici422194 5 yıl önce
    • Sanırım DNSCrypt hizmetinden dolayı sorun oluyor. İndirdiğiniz Simple DNSCrypt programını görev yöneticisinden tamamen kapatın. Sonra tekrar deneyebilir misiniz? @kullanici422194 omercik 5 yıl önce
    • Maalesef denedim fakat değişen bir şey olmadı. Şuan bi şey daha fark ettim Whatsapp WEB e de girmiyor. Girdiğimde karekod gelmiyor dönüyor dönüyor ama gelmiyor. @farurhenho kullanici422194 5 yıl önce
    • O halde bu yazıda anlattığım bütün işlemlerin tersini uygulayın. Mesela DNS vermiştim bir tane, onu silin. IPv6'yı kapatın demiştim, onu tekrar etkinleştirin vs.. Neden sizde böyle oldu bilmiyorum ama bunu araştıracağım. Ben de hiç öyle bir problem olmadı açıkçası. @kullanici422194 omercik 5 yıl önce
    • Onu da size yorum attığım zaman denedim işlemlerin tersini uyguladım fakat değişmedi maalesef uzmanım. kullanici422194 5 yıl önce

    Kapatıp açtım artık girmiyor yasaklı sitelere. Cmd'yi yönetici olarakta çalıştırdım diğer adımlarıda kontrol ettim ama olmadı

    yagizcan1905 yagizcan1905 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • SimpleDNSCrypt programını güncelleyin. Olmadı her şeyi kaldırıp baştan yapın. Şu an bende sorunsuz çalışıyor. Atladığınız bir nokta olmalı omercik 5 yıl önce

    Şubat ortalarından beri çalışmıyor. Sizde hala çalışıyor mu ?

    need15 need15 (1)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Yöntem artık çalışmıyor. omercik 4 yıl önce