.vpsh fidye virüsü ile ilgili acil yardım lazım, videolarınızı izledim fakat bu uzantı ile ilgili birşey bulamadım

Bahsettiğiniz programı indirdim fakat error verdi bulamadı yani konuyla ilgili iletişime geçebilirmisiniz benimle

fatihjndrm fatihjndrm (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ".vpsh"  uzantısı STOP DJVU denen fidye yazılımına ait bir uzantı. vpsh uzantılı şifreli dosyalar ilk olarak 4 Kasım 2020 de görülmeye başladı.  Yani şuandaki en son sürüm fidye yazılımı uzantısı. ".vpsh" (v0262) için şuan bir çözüm yolu yok. Hem offline hem online için bir çözüm yolu yok.

    Çok yeni olduğu için henüz üzerinde detaylı bir çalışma da yapılmadı. Maalesef beklemekten başka yapılacak bir şey yok şuan.

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler burada anlattıklarımı deneyebilirsin.

    alattin alattin (16984)