W-Fi interneti kabloluya nasıl çevirebilirim?

Arkadaşlar iyi günler benim sorunum evimin salonunda modemim kurulu tivibu kullanıcısıyım o nedenle kutuya ethernet girişli internet veriyorum. Kışın da arka taraftaki odayı kullanıyorum tivibuyu oraya taşıyorum salondan Wi-Fi olarak çıkan interneti arka odada kabloluya nasıl çevirebilirim? Modemide taşıyamıyorum çocuklar takılıyor diye salondan kabloda çekemiyorum. Elimde router özelikli modem var bu işe yarar mı? Veya bu işleme ne ad veriliyor? Şimdiden teşekür ederim.

fatiqq16 fatiqq16 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Router hakkında bir fikrim yok, kablonun dolanmaması için çivili kablo tutucular alabilirsiniz en yakın hırdavatçıdan.

    anonim6766 anonim6766 (11)
    2 yıl önce cevaplandı

      vermiş olduğun çözüm için teşekürler ama benim kablosuz olarak kullanmam lazım

      fatiqq16 fatiqq16 (1)
      2 yıl önce cevaplandı

        Elindeki router ile Kabosuz ağı kabloluya çevirmen mümkün.

        Router'ı bilgisayara bağla.  Kablo ile bağlayabilirsin. Modemin arayüzüne erişmen lazım o yüzden önce bilgisayarına 192.168.1.100 gibi bir ip ver. Fakat burada senin router'ın  ip adresi önemli aynı seriden vermelisin.

        Bilgisayar üzerinden modem arayüzüne eriştiğinde bir kaç ayar yapman gerekecek.

        Router ayar sayfasına git. Burada Wiress Mode gibi bir bölüm olmalı. wireless modunu client brige olarak değiştir.

        Yine bu sayfada kablosuz ağ ile ilgili bilgiler vardır. Mevcut kablosuz ağının adını yaz ve şifresini gir.

        Daha sonra kablo ile bağlanacak bilgisayara gitmeli ve bu bilgisayara ana ağında dağıtılan ip adreslerinden  birini vermelisin.

        alattin alattin (16999)