w8.1 dead rising 2 çalışmayı durdurdu diyo

naptıysam açamadım oyuna tıklayınca çalışmayı durdurdu diyip oyunu kapatıyo yardımcı olabilirmisiniz

ybk9904 ybk9904 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dead Rising 2'de bu hata genellikle ses ayarlarıyla alakalı bir hatadan kaynaklanıyor. Denemenizi isteyeceğim şey;

    1. Denetim Masası/Donanım ve Ses/Ses yolunu izleyiniz.
    2. Kayıttan Yürüt sekmesi altındaki hoparlörü seçip sağ alttan Özellikler'i seçiniz.
    3. Sonrasında açılan ekrandan Gelişmiş sekmesine gelip Varsayılan Biçim altındaki ayarı 24 bit, 48000 Hz yapınız. Bu ayar yeterli olmazsa Varsayılan Biçim ayarını en düşük seviyeye getiriniz.
    4. Ardından oyunun kurulu olduğu klasöre girip Setup.exe dosyasını çalıştırınız.
    5. Bu ekrandan Repair seçeneğini seçip işlemin bitmesini bekleyiniz.
    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • zaten 24 bit 48000hz ymiş ybk9904 9 yıl önce
    • İlk olarak olarak yenilediğim cevabımı uygulayınız. Eğer çözüme ulaşamazsanız, GFWM(Games for Windows Marketplace) yazılımını bilgisayarınızdan kaldırınız ve http://www.xbox.com/en-US/live/pc/DownloadClient adresinden yeniden indirip kurunuz. Ardından Denetim Masası/Donanım ve Ses/Ses adresindeki tüm ses aygıtlarına sağ tıklayıp Devre dışı bırak deyiniz. Steam programını kapatıp oyunu açınız. (bu işlemler hoparlörü devre dışı bırakacaktır, işlemin ardından hoparlörü tekrardan aktif hale getirmeyi unutmayınız.) utkubayat 9 yıl önce