wallet uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

.wallet uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Dharma fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    wallet uzantılı dosyaların şifresi nasıl çözülür?

    Sevindirici haber bleeping computer'den geldi. Bugün yabancı forumların birinde .wallet uzantısının şifrelerini çözmek için gerekli olan ana anahtar yayınlandı. Bize ulaşan destek isteklerinden gördüğümüz kadarı ile ülkemizde de Dharma fidye virüsünden magdur pek çok kullanıcı mevcut. Bu fidye yazılımını oluşturan grup daha önceden fidye yazılımının yeni halini yaymaya başlamıştı.

    Bu fidye yazılımını oluşturan grup daha önceden de önceki sürüme ait master key yani ana anahtarları yayınlamışlardı. Yeni Dharma fidye virüsü dosya uzantılarını .onion olarak değiştiriyor. Bu virüsten etkilenen kullanıcıların yani dosya uzantısı  .onion olan kullanıcıların dosyalarını saklamalarında fayda var. Muhtemelen bir kaç ay sonra bunun için gerekli olan ana anahtarlar yayınlanacak.

    .wallet uzantılı şifreli dosyalar nasıl açılır?

    1. Buradan .wallet uzantılı dosyaların şifre çözme yazılımını indirin.
    2. Önce  varsa antivirüs programınızı geçici olarak kapatın. Sonra avast_decryptor_crysis.exe Yazılımı çalıştırın.
    3. Welcome ekranını next ile geçin.
    4. Set location to decrypt ekranında şifreli dosyaların olduğu klasörü veya sürücüyü seçin.
    5. Next butonuna basın.
    6. Backup encrypted files ekranında her iki seçeneği de işaretleyin.
    7. Daha sonra Decrypt butonuna basın.

    Şifre çözme yazılımı çalışmaya başlayacaktır. Bu işlem uzun sürebilir. Bir kahve alın, kitap okuyun, işlemin bitmesini bekleyin. Decryption Complete yazını geldiğinde şifre çözme işlemi bitmiş olacaktır. Bu işlem sonunda hem şifreli hem de şifresiz dosyalar bilgisayarınızda olacak. Dosyaların kurtulduğundan emin olduktan sonra şifreli dosyaları silebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yabanci kaynakları Türkçeye çevirip bize sunuyorsun devamını bekleriz Eline sağlık @alattin mutecessis 6 yıl önce
    • @mutecessis özelikle fidye virüsleri konusunda yabancı pek çok forum ve web sitesini takip ediyorum. Birilerine faydası oluyorsa ne mutlu. alattin 6 yıl önce