Walliant, Great Discover, Bokang Speedup ve ByteFence programları virüs müdür?

İndirdiğim bir uygulamanın yanında gelen yazılımlar. Benim için tehdit oluşturabilecek yazılımlar mıdır? Sadece Denetim masasından silmem yeterli olur mu?

ismailakn0 ismailakn0 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Malwarebytes ve Kaspersky ile tarayıp temizleyin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

      İkisinide yaptım ve temiz çıktı. Ek olarak Adwcleaner , Spyhunter 5 ve Junk removal Tool ile taradım
      (Ek oalrak şuan bilgisayarda hiçbir uygulama çalıştırmıyorken cpu %3 civarı bellek %30 civarında kullanılıyor.)

      ismailakn0 ismailakn0 (3)
      2 yıl önce cevaplandı

        Belirttiğin uygulamaların hepsi virüs. Walliant'ın kalıntılarını şöyle silin;

        • HKEY_CURRENT_UserName\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E72E2194-F430-4F4A-A262-1C8FF081B3A5}_is1.
        • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Walliant.
        • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASAPI32.
        • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASMANCS.

        Diğerlerini dosyalarını, kalıntılarını bir şekilde bulup sil. Tekrar tarat. Eğer silerken arkada çalışıyor falan diyorsa görev yöneticisinden bulup görevi sonlandırıp dene.

        hydra hydra (3800)
        2 yıl önce cevaplandı

        • Yazdığınız ilk 2 dosya regeditte bulunmuyor. Diğer iki dosyayı önceden silmiştim.Biraz bakınca Great Discover'ın versiyonlarına göre konumlarını bulup onlara da baktım fakat Bokang ve Bytefence ile ilgili hiçbirşey yok. ismailakn0 2 yıl önce