Wanna Cryptor Adlı Virüsten Korunma yöntemleri

Arkadaşlar Wanna Crytor Adli Virüsten Nasıl Korunabilirim??!?

Sistem :Windows 10 Home Single Language

Yada Güvenlik Güncelleştirmesi falan!?

safadam safadam (-84)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10  işletim sisteminde windows update  üzerinden güvenlik günceleştirmeleri alınıyor başlat /ayarlar

    günceleştirme ve güvenlik tıklat  günceleştirmeleri denetle yi tıklatın  varsa eksik günceleştirme indirir ve

    sizi Wanna Cryptor Adlı Virüsten Korur ayrıca bigisayarınızda Emsisoft Anti-Malware  kurulu olursa tam anlamı ile korunmuş olursunuz

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim safadam 6 yıl önce

    Sağlam bir antivirüsün olsun öncelikle. Yanına da tarama amaçlı olarak anti-malware kurabilirsin. Bilmediğin USB bellek falan takma. Bilmediğin sitelere girme, bilmediğin e-postaları açma, bilmediğin dosyaları indirme. Bilmediğin bir şey indirirsen de sandbox ortamında çalıştır. İşletim sistemin ve programların güncel olsun. En önemlisi de düzenli olarak verilerini yedekle.

    kalemlik100 kalemlik100 (14)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 2 tane flash bellegim var 2 sinide 16 gb :D safadam 6 yıl önce