Warning internet explorer is currently out of date. please update to continue

WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue hatasının çözümü nedir?

Belirti: Internet Explorer, Chrome veya Firefox fark etmez, bir siteyi özelliklede Facebook, Google, Twitter, Youtube gibi siteleri ziyaret etmek istediğinizde  aşağıdaki gibi hata alıyorsunuz

WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue

Outdated Browser Detected
You are currently using Firefox 29 which is now outdated Please update the latest version of internet explorer ( Recommended)

Bu hatanın sebebi ve çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue hatasının çözümü nedir?

    if you need english support, please contact us via Facebook:

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Eğer sorunu çözemezseniz lütfen bize Facebook'tan ulaşın:

    WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue hatasının sebebi ADSL modeminizdeki güvenlik açığıdır. Kullandığınız ADSL modem muhtemelen eski bir model.

    Son dönemde  ZYXEL yazılımını kullanan TP Link gibi ADSL modemler bir tür siber saldırıya kurban gidiyorlar.

    Eğer sizde ZYXEL yazılımını kullanan bir adsl modeme sahipseniz hackerların bu tür saldırılarına maruz kalabilirsiniz.

    TP LINK marka adsl modemler için bu güvenlik açığından etkilenen modemler şunlar
    TD-8816, TD-8817, TD-8840T, TD-W8151N, TD-W8901N, TD-W8951ND, TD-W8961ND

    WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue

    Outdated Browser Detected
    You are currently using Firefox 29 which is now outdated Please update the latest version of internet explorer ( Recommended)
    hatası alıyorum çözüm için ne yapabilirim?

    WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue  çözüm yolları şunlardır:

    Bu güvenlik açığından en az oranda etkilenmek için lütfen önce bilgisayar, tablet veya cep telefonunuzda DNS sunucu bilgilerini değiştirin. Özellikle DNS otomatik al seçeneği aktifse bunu kapatın ve elinizle DNS sunucu bilgilerini girin.

    1. Eğer imkanınız varsa yeni bir ADSL modem almalısınız.  TP link gibi modem üreticileri bu güvenlik açığından etkilenen adsl modemler için yeni bir yazılım çıkartma planları yok. İlerde daha büyük sorunlar yaşamamak için yeni bir ADSL Modem alabilirsiniz.
    2. DNS değiştirmek.  Bu tam çözüm olmamakla birlikte şuanki sorunu çözmek için kullanılabilir. Bu güvenlik açığı şuan DNS yönlendirmesi olarak kullanılıyor fakat hackerlar farklı bir saldırı yöntemi kullanmaya başlarsa DNS değiştirmek çözüm olmayacaktır.  DNS i cep telefonu, bilgisayar ve tablet yani tüm o modemi kullanarak internete çıkan cihazlar için yapmalısınız.
    3. ADSL modeminizi uzaktan erişime kapatmak. Eğer Adsl modeminize uzaktan girilebiliyorsa mutlaka adsl modeminize uzaktan erişimi kapatın.

    Eğer nasıl yapılacağını biliyorsanız tablet veya cep telefonunuzun DNS sunucularını değiştirin.

    Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir?

    iPhone DNS değiştirme

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?

    Windows 7 ve Windows 8 için nasıl DNS değiştirilir yukarıdaki linklerden bulabilirsiniz. Ayrıca güvenilir DNS sunucu listeleri yukarıdaki linklerde mevcuttur.

    NOT: DNS değiştirmenize rağmen uyarı tekrar karşınıza geliyorsa sayfayı yenileyin.

    YÖNLENDİRİLEN SİTEDEN .EXE DOSYASINI İNDİRDİM VE ÇALIŞTIRDIM ŞİMDİ NE YAPABİLİRİM?

    WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue virüsü temizleme adımları:

    1. Adwcleaner ile Virüsün bilgisayardan temizlenmesi
    2. Malwarebytes anti-malware ile virüs silme
    3. Emsisoft anti-malware ile virüs silme (çifte kontrol)

     WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue virüsü nasıl temizlenir?

    WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue uyarısı genelde fake yani sahte bir uyarıdır.

    Eğer WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue  ekranının sizi yönlendirdiği siteden virüsü çalıştırdıysanız şu işlemler ile virüsü silebilirsiniz

    AdwCleaner indir adresinden AdwCleaner indirebilirsiniz.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner indir  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    3. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    4. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    5. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijacker yazılımları bulacak ve temizleyecektir.

     Emsisoft anti-malware  WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue virüs silme

    Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

    Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

    1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

    3. EmsiSoft anti-malware Search with bing ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

    Malwarebytes anti-malware WARNING! Internet Explorer is currently out of date.Please update to continue virüs silme

    Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır.

    Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsizsürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

    1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes Anti-Malware ücretsiz sürümünü indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi Malwarebytes Anti-Malware  ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

    3. Malwarebytes Anti-Malware  bilgisayarınızdaki virüs ve diğer adware gibi reklam yazılımlarını kaldıracaktır.

    Son olarak eğer yeni bir ADSL modem almanız şiddetle önerilir. Kullandığınız adsl modem bu tür saldırılara açıktır.

    Eğer sorun devam ederse  https://www.facebook.com/uzmanim.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

    murat murat (12492)