watchdog.sys mavi ekran hatası ve ekran kartını görmeme problemi

Henüz 2.5 Haftalık Dell G3 15 3590 Cihazım CS:GO oynarken aniden dondu ve kapatmaya çalışınca mavi ekran hatası verdi. watchdog.sys yazıyordu. Yeniden başlattığımda ekran kartını görmediğini fark ettim.

İnternette Araştırdığım ve işe yaramayan çözüm önerileri;

1- Nvidia'nın sitesinden ve dell'in sitesinden driver indirdim, "Grafik sürücüsü uyumlu donanım bulunamadı" hatası aldım.

2- Bilgisayarım-Özellikler ve oraya parametre ile gizli aygıtları göstermeyi denedim. Çalışmıyor.

3- Aygıt Yöneticisinden Gizli aygıtları göster dedim yine olmadı.

4- DDU ile temizlik yaptım ancak yine gözükmüyor ve driverları kurarken aynı hatayı veriyor.

5- Yeni kullanıcı oluşturup denedim yine gözükmüyor.

6- Eski sürüm driver indirip kurmayı denediğimde de sonuç değişmedi.

Ek Olarak: Dell Support Asist ile tarama yaptım donanımsal bir arıza tespit edilmedi.

Bilgisayarı kapattım ve fişe takmadan açınca ekran kartını gördü ve driver'i yükledi. Yine oyuna girdiğimde oyundan attı ve bilgisayarı yeniden başlattığımda yine ekran kartını görmüyordu. Aygıt yöneticisinde saydam renkte gözüküyor. Masaüstündeki nvidia kontrol paneli kayboldu. Driver yükleyemiyorum. DDU ile ekran kartını kaldırıp şarja takmadan açtığımda ekran kartını görüyor ve driver'ı kuruyorum Dell'in stress testlerinden sorunsuz geçiyor ancak oyuna girmeye çalıştığımda atıyor ve ekran kartı devre dışı kalıyor. 10 Senelik bilgisayar kullanıcısıyım ilk defa çaresiz kaldım. Çözüm önerilerinizi bekliyorum...

selimgunaydin selimgunaydin (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dostum garantiye yollasana ? Ne bekliyorsun ? Genel çözümleri yapmışsın, donanımsal hata olabilir, garantiye gönder.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Cuma günü çıktı sorun. Yarın servis ile iletişime geçeceğim. Yine de atladığım bir nokta vardır belki diye sorayım dedim. selimgunaydin 4 yıl önce

    Bir kaç tane çözüm yazacam onları dener misin.

    1.Çözüm:

    DirectX End-User Runtime Web Installer indir ve kur ardından bilgisayarını yeniden başlat

    2.Çözüm:

    CMD'yi yönetici olarak aç ve SFC/SCANNOW yaz işlem bitene kadar bekle işlem bitince bilgisayarı yeniden başlat.

    3.Çözüm:

    Antivirüs programı kullanıyorsan devre dışı bırak Windows defender'de dahil

    Windows Defender nasıl kapatılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Malesef sorun çözülmedi. Hala devam ediyor. selimgunaydin 4 yıl önce