WdFilter.sys mavi ekran hatası neden çıkar ?

Arkadaşlar windows 10 kullanıyorum 4gb ddr3 ram var 4 çekirdekli işlemci quad  1333mhz son zamanlarda bu mavi ekran hatasını alıyum neden olabilir

andromobil andromobil (74)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WdFilter.sys dosyası Microsoft Defender Antivirus Mini-Filter Driver (WdFilter)  (Konum: %SystemRoot%\system32\drivers\WdFilter.sys) olarak görünüyor.  Soruna Windows Defender sebep oluyormuş gibi görünüyor. Fakat mavi ekran hataları çok can sıkıcı ve çözümü net olmayan hatalardır.

    Ben bir dizi klasik öneriyi yapacağım:

    • Öncelikle Malwarebytes gibi bir antivirüs programı ile bilgisayarını tarat
    • Windows güncellemelerinin tam olduğundan emin ol. Eksik olan güncellemeleri yükle.
    • Başta ekran kartı olmak üzere güncel sürücüleri yükle.

    Bunlar bir mavi ekran sorununu çözme işleminde en başından yapılması gerekenler. Önce bunları dene. Çözüm olmazsa diğer klasik önerileri sıralarım.

    alattin alattin (16999)
    11 ay önce cevaplandı

    • alattin hocam bellek tanımlama yapdim sorun algılanmış ama remde sorun olacağını sanmıyorum çünkü sürekli olmuyor oyun oynarken veya video izlerken çıkıyor çünkü ilk defa yaşadım rem sorunlu olsa ilk aldığım zamanlar olurdu andromobil 11 ay önce
    • Ekran kartı güncel virüs taraması yaptım baya malware trojan çıktı ve hiç güncelleme yok andromobil 11 ay önce