Web Companion programı nedir ?

Web Companion  programı  nedir ,  ne  işe  yarar  ?

mat7 mat7 (336)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tamindir.com Ad-aware Web Companion programı için, "..internet gezintileriniz esnasında karşınıza çıkabilecek zararlı yazılım ve saldırılardan korunmanıza yardımcı olabilen ücretsiz programlar arasında yer alıyor" bilgisini veriyor.

    Programla ilgili daha fazla bilgi ve ücretsiz download için;

    http://www.tamindir.com/ad-aware-web-companion/ (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler cevap verdiğiniz için. Durumun açılımı şöyle aslında bu program şuan bilgisayarımda yüklü görünüyor. Fakat ben bilerek yüklemedim bu programı, bir kaç gün önce çizim programları yüklemiştim, birde Soda PDF 8 programı yüklemiştim sanırım o programlarla yüklenmiş olacak. O çizim programlarınıda kullanamadım, kimini kuramadım, kimini indiremedim zaten. Neyse, şimdi gördüm bu programı yüklü olduğunu, fakat bu programıda sadece ( program yükle - kaldır ) bölümünde görebiliyorum programın kendisinin nerede olduğunu bulamıyorum. Birde Soda PDF 8 programını kaldırmak istiyorum kaldıramıyorum . Nasıl kaldırabilirim bu programı ? Ve bu web companion programını kaldırayım mı ? Birde uzmanım sitesiyle ilgili bir sorum olacak siteye üye olduğumdan bu yana bir çok sorum oldu sizlere ve sağ olun ki hep itina göstererek cevapladınız. Merakım şu üye olduğumdan bu yana sorduğum soruların hepsini göremiyorum, bunun sebebi nedir acaba ? mat7 7 yıl önce
    • Teşekkürlük birşey yok @ebruli, sadece yardımlaşıyoruz, birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Sorduklarına sondan başlayalım. Bu sorduğun şeyin, yani sorularının tamamını görememe ile alakalı sorunun asıl muhatabı @alattin dir. Bu arkadaşımız uzmanım.net kurucusu ve bir numaralı yöneticisidir (administrator). Sitenin teknik hazırlanması ve yönetilmesi dahil her türlü hususuyla alakalı baş sorumludur. Haliyle site ile alakalı en bilgili ve en yetkili idarecedir. Soruyu doğrudan kendisine sorarsan sana en doğru ve tatmin edici cevabı o sana verecektir. Bundan hiç şüphen olmasın. Şimdi diğer hususlara ve diğer sorularının cevaplarına geçelim. Seninde tahmin ettiğin şekilde Web Companion programı Soda PDF yüklenmesi sırasında yüklenmiş olmalı (Bazı programlar yüklenirken yükleme ilerlemesi sırasında yükleme ile alakalı arabirimde varsayılan olarak bazı ek programların yüklenmesine dair onay işaretleri (tik'ler) bulunur. Bunun için program yüklemelerinde fazla aceleci olunmamalı, azami dikkat gösterilmelidir; eğer bu türden tikler falan varsa onlar kaldırılmalı ve yükleme işlemine o şekilde devam etmelidir.). Web Companion programı bir güvenlik aracı olduğu için arka planda (back ground) çalışıyor olmalı. Herhalde programı o sebeple sistemde görremiyorsun. Sana tavsiyem, gerek kullanamadığın (veya kullanmakta zorlandığın) Soda PDF programını gerekse Web Companion programını, her ikisinide kaldır. Eğer ihtiyacın varsa Soda PDF yerine kullanımı daha kolay bir PDF düzenleme programı bularak sistemine onu yükleyebilirsin. Web Companion programı ise -eğer uzmanım.net'te tavsiyede bulunduğumuz güvenlik ile alakalı programları yüklersen ve onları kullanırsan- sana çok gerekmez zaten. Programları kaldırmakta zorluk çekiyorsan iObit Uninstaller programının "zorla kaldır" seçimini kullanarak bunları kaldırabilirsin. iObit Uninstaller download linki ve kullanımı ile alakalı temel bilgiler uzmanım.net'te mevcut. Site içi arama motorundan bulabilirsin. Güvenlikle alakalı, istenmeyen ve zararlı olan programların taranması ve temizlenmesinde tavsiye edilen programlar için ise (..ki konu muhtevasında başka temel bazı hususlarla alakalı bilgiler ve tavsiyelerde bulunuyor) http://uzmanim.net/soru/windows-veveya-genel-olarak-pc-problemlerinde-ilk-ve-oncelikli-cozum-arayislari-neler-olmalidir/69296 linkine bakabilirsin. İyi geceler diliyorum. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Tevazu gösterip teşekkürü kabul etmiyorsunuz. Bu insanlık açısında çok kaliteli bir davranış, bu davranış bu sitede yardımcı olan tüm arkadaşlarda var bu yüzden çok mutluyum bu sitede olmaktan . Keşke hayatımızın tüm bölümünde bu kaliteli davranışlarda bulunabilsek. Biraz uzattım fakat taktirimi ve mutluluğumu belirtmeden geçmek istemedim. Gelelim sorularımla ilgili duruma :) Programları kaldırdım dediğiniz gibi, zaten aklıma yatmamıştı çünkü Soda PDF programı yüklediğimden beri bilgisayarınız ( tehdit altında ) uyarısı almaya başlamıştım. Tavsiye ettiğiniz program kaldırma programını ve çeşitli temizleme yani şunları (IObit Uninstaller mbam-setup-2.0.2.1012 spybot-2.4 mseinstall Wise Care 365 ) programlarını ben çok önceden bu siteden yüklemiştim arada kullanıyorum. Bu konu hakkındada kafama takılan bir sorum aslında bu programlarıda arda bir yenilemeliyim yani tekrar yüklemelimiyim sizce ? Peki tüm soruları göremediğim hakkında konuyu yöneticiye nasıl iletmem gerek normal sitedede soru sorar gibi sormalıyım, yoksa iletişim bölümündenmi iletmeliyim ? mat7 7 yıl önce
    • @ebruli böyle bir özellik vardı. Güncelleme sırasında gereksiz bulduğum için kaldırmıştım. (Neden gereksiz gördüysemi, şuan bilemiyorum). Fakat bunu notlarım arasına aldım. Güncellemesini yaptığımda size bilgi vereceğim. Çok teşekkürler @temmuz alattin 7 yıl önce
    • @alattin hocam bu arada eskiden paylaşılan çözümlerinde listesi mevcuttu.Sayfa numarası atlanılarak eski çözümlere ulaşılabiliyordu.Bu özellik bana kalırsa yararlıydı. Sağolsun @ebruli sayesinde konu açılmış oldu :) ismailsarp 7 yıl önce
    • @alattin Hoca, @ebruli sorusu ve talebi bencede haklı. Gereksiz bularak kaldırmışsın ama hata etmişsin. Zira bazı hallerde eski açtığımız konulara gerçekten ihtiyaç hissedebiliyoruz (site arama motoruda yeterli olamıyabiliyor). Bu özelliğin geri getirilmesini bende talep ediyorum, gerçekten iyi olur. Selamlar.. temmuz 7 yıl önce
    • @ismailsarp cözüm, soru, cevap seklinde istenilen kullanıcıların paylasimlari listelenecek şekilde geri gelecek :) @temmuz evet hata olmuş, hızlıca bu özelliği geri getireceğim :) alattin 7 yıl önce
    • Asıl abartan sensin @ebruli :) Ne kadarda yüceltmişsin öyle :) Çok teşekkür ediyorum. Programları güncelleme konusuna gelince elbette bu yapılmalı. Yeni özellikler ve bazı iyileştirmeler olabiliyor. Güncelleme ve/veya kaldırarak yeniden yüklemeleri (Duruma göre her ikisinide yapabilirsin) program yayıncısının resmi sitesinden yapmanda fayda görüyorum. Diğer türlü virüs vb riskler olabilir. Fakat eğer crack'lı bir programı güncellersen mevcut crack bozulur ve iptal olur. Bunuda bilmeli, ona göre hareket etmelisin. Kolay gelsin, kendine iyi bak :) temmuz 7 yıl önce
    • Hemen dikkate alıp cevap verdiğiniz için teşekkürler. Naçizane fikrim bence sorulan hi biç soruyu silmeyin bu durumun iki faydası var hem soru soranlar hemde site içinde çok daha faydalı olacaktır. Soru soran ve sizden cevap alan arkadaşlar tekrar aynı sorunu yaşayabilir ve verdiğiniz cevaptan tekrar faydalanmak isteyebilir .Mesela ben kaç kere bunu yaşadım. Ayrıca site içinde iyi olacağını zannediyorum arama motorunda bir sorunun çözümünü ararken sizin verdiğiniz çözümler karşımıza çıkar. Ve buda otomatik olarak uzmanim.net sitesini gayet güzel tanıtır . Bence :) Tekrar bana bize yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür. Yardımlarınızla çok şey öğrendim. Bende birilerine olabilirim inşallah. Hepinize saygılar . iyi çalışmalar arkadaşlar. :) mat7 7 yıl önce
    • Anlaşılan herkesin katıldığı bir konuymuş bu sevindim doğru :) Sanırım benimde katkım olacak bu sitede :) Hem yok temmuz abartmadım taktir ettim sadece sizleri hepsi bu :) Programları dediğiniz gibi güncellerim . Bir şey daha merak ettim silinen soruları ve çözümleri aynen geri getirile bilenecek mi acaba ? Ve sizde kendinize iyi bakın . Size de kolay gelsin temmuz :) mat7 7 yıl önce
    • sorular veya çözümler silindmedi @ebruli sadece kullanıcı tarafından google arama veya uzmanim.net üzerinde arama haricinde bulunması zor bir hal aldı :) Aslında hepsi yerli yerinde duruyor. ismailsarp 7 yıl önce
    • yanlışım varsa düzeltin hocam @alattin ismailsarp 7 yıl önce
    • @ismailsarp, haklısın, ben %99 google üzerinden gelindiğinden biraz o tarafa takılı kalmışım. Bu baya eksiklik olmuş. alattin 7 yıl önce

    Web Companion, @temmuz'un dediği gibi aslında zararlı yazılımlardan korunmak içindir. Ancak, yüklediğiniz programların yanında geliyorsa zararlıdır. Daha demin bu sorunu yaşadım, eğer bir programın yanında geldi ise Web Companion programı kaldırılmalı ve sistem, bilgisayarda bulunan anti-virüs programı ile taratılmalıdır.

    toprak34 toprak34 (2026)