Web Page Blocked

Merhaba,

okul bilgisayarından internete girmek istediğimde pek çok sitede şu uyarıyı almaya başladım.:

Web Page Blocked

An error occurred while trying to rate the website using the webfiltering service.

Web filter service error: invalid license
Client IP:
Server IP:
User name:
Group name:

Daha önceden bu sitelere girebiliyordum. MEB'in sitelerine dahi giremiyorum. Sizce sorun ne olabilir?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Web Page Blocked

    An error occurred while trying to rate the website using the webfiltering service.

    Web filter service error: invalid license bu bir Fortinet hatasıdır. Fortinet bir güvenlik duvarı yani Firewall'dur.

    Hatanın açıklaması ise fortinet lisansının sona erdiği bu sebepten erişimin engellendiği yönünde. Fortinet ürünlerini kullanan kurumların belli aralıklar ile lisanslarını yenilemeleri gerekir.

    Muhtemelen okulunuz, MEB, Fortinet lisansını yenilemeyi unutmuş. Bu sebepten bu hatayı alıyorsunuz. Sorunu siz düzeltemezsiniz.  Okulunuzun MEB ile bağlantıya geçmesi gerekiyor.

    Okullar MEB'e bağlı firewall üzerinden internete çıkarlar. Bu firewall üzerindeki yapılandırma veya lisans hataları size doğruden yansır.

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Abi şimdi kendiliğinden düzeldi alivecan 8 yıl önce