Web Search,query router vs. herşeyi denedim hiçbirşey Çalışmıyor

iyi günler arkadaşlar. web search, queryrouter vs. siteler hakkında büyük sorunlarım var. hatta pcye format atmayı düşünüyorum ancak gta 5 pes 17 cs go gibi oyunlarım var ve formatta bu büyük dosya boyutundaki oyunları indiremem(ki 800 kb/sn net hızım var 1buçuk günde anca inebilir.) Dün sabah  Eset nod 32 kapalıyken bir siteden(hexari.com)vpn programı indirmeye kalktım ancak bir iki eklenti indirdi.ve artık arama ekranım bazen query router ve değişik web search siteleri geldi. silemedim bir türlü. sitenizdeki yazıların tamamını okudum ancak hiçbir sonua varamadım. adwlean kullandım birkaç birşey buldu ancak sorunum düzelmedi.artık hiçbirşey bulmuyor. kısayolları kontrol ettim http siteleri yok. regeditte arattım bulamadım. dosya aradım bulamadım. uzantılarda websearch hakkında hiçbirşey yok. sanki sistemin içine gömülmüş.esette aradım tehdit buldu, temizledim hiçbirşey olmadı. windows defender denedim oda olmadı. Ancak wibersoft diye bir program buldum. bu ğprogram queryrorouter ve bazı sitelere ilişkin tehditler buldu ancak temizlemek için kayıt, kayıt olmak için 99 tl istedi. Yani wibersofta para vermem imkansız.Uzmanım.net kullanıcıları ACİL YARDIM BEKLİYORUM:

kadiryilmaz0136 kadiryilmaz0136 (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tanınmamış sitelerden indirilen programları çalıştırdığınızda bilgisayarınızıa arka pilanda gizili olaraktarayıcı korsanı veya başka virüs ve malware indiriyor tarayıcıların tamamını gasbediyorişi bilgisayara format atma durumuna kadar getiriyor o sebepten tanımadığınız sitelerden cracklı program indirmeyin neyseki çözümü var zemana anti malware ile tarattırın aşağıda link verdimve bilgisayarı yeniden başlatın bilgisayarınız eski performansna hızına kavuşur zemana anti malware  burdan indirin  tarama yaptırın (NOTdenemiş ve 100% sonuç alınmıştır

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarınızı tarama yaptırın MalwareBytes Anti-Malware indir (tıkla)

      AdwCleaner ile tarayıcı korsanlarını silin AdwCleaner (tıkla)

      @cemkara konuyu güzel bir şekilde anlatmış Web search kaldırma (tıkla)

      Bu videoya tıklayarak ta öğrenebilirsiniz Tarayıcı virüsü kaldırma (tıkla)

      toprak34 toprak34 (2026)