Web search virüsü nasıl kaldırılır?

Arkadaşlar bunla ilgili bir çok araştırma yaptım bir site anlatım yaptı fakat aradan 1 2 sene geçmiş o sitenin dediği şeyleri uygulayacaktım fakat artık uygulanmıyordu sanırsam web search virüsü bunları farkedip yeni bir şey mi koydu. bir örnek vereyim https://chromesearch.win/search/?q=emre&uid=sTPAGyjcgxl9u%2BdQo6SIsW%2FYD3t45FlRy2Ga5FsT6SmUMaBcSxh4F72GiRhzP4KlTKJmr5r3eeuntA4ZRCAqFSa%2FN7blfxBW&pid=fob arama motorundan hemen sonra alparshoop adlı arama motoru karşıma çıkıyor.gelişmiş ayarlara gidiyorum bir kaçı kaldırılıyor fakat geri geliyor bir tanesi hiç kaldırılmıyor.

yusufseksen yusufseksen (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Burada yapmanız gereken şey malware taraması yapıp bilgisayarınızı temizlemektir. Bunu yapmadığınız sürece ne kadar kaldırırsanız kaldırın, yine virüs bilgisayarınızda kalmaya devam eder ve tamamen kurtulamassınız. Şu adımları uygulayın:

    Windows 7 nasıl Güvenli Mod'da başlatılır?

    Windows 8/8.1/10 Güvenli Mod'da nasıl başlatılır?

    • Güvenli Mod'da başlattıktan sonra her iki programla bilgisayarınızı tam taramadan geçirin.
    • Tarama sonucunda tespit edilen tehditleri programlar içinden temizleyin.
    • Bilgisayarınızı normal modda başlatın. (normal bir şekilde yeniden başlatırsanız otomatik olarak normal modda açılır)
    • Şimdi bilgisayarınızdaki Chrome, Opera gibi üçüncü part tarayıcıları kaldırın ve yeniden yükleyin.

    Bu adımları uyguladıktan sonra sorununuz çözülmüş olmalıdır.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sana verdiğim adımları sırasıyl uygulamanı tavsiye ediyorum.

      -Buradaki site üzerinden AdwCleaner adlı programı indir (ücretsiz bir program)

      -Program kurulum gerektirmiyor, indirdiğinde aç ve chromu tara, bulunan virüsleri sil. Bu işlem sırasında tarayıcı kapalı olacak.

      - İşlem tamamlandıktan sonra Tarayıcıyı aç ve ayarlara gir. En üstte chromeyi sıfırla yazan seçek çıkmış olmalı. Ona tıkla, Eğer çıkmazsa chrome'yi manuel olarak sıfırlaman gerekiyor. Nasıl yapıdlığını bilmiyorsan google support'a bakabilirsin.

      gamerparody gamerparody (1)