Web site indirimi ile ilgili

Merhabalar,

Ben iş gereği kullandığım yapı denetim sistemindeki bilgilerimi indirip, çevrim dışı olarak hızlı kullanmak istiyorum. Site gün içerisinde çok kişi tarafından kullandığı için aşırı derecede yavaşlık oluyor. Bunu nasıl yapabilirim? Siteye kullanıcı adı parola ile giriş sağlanıyor ve internet exprorer harici program kabul etmiyor.

asarman06 asarman06 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Web siteniz kullanıcı adı ve parola ile giriliyorsa, muhtemelen arkaplanda bir veritabanı da çalışıyor demektir.

    Yani statik değil dinamik bir web siteniz var demektir. Bu durumda statik web siteleri gibi bu siteyi indirmek mümkün olmayacaktır. İndirseniz bile sitedeki özellikler çalışmayacaktır (arama, üye girişi vs gibi)

    Bu durumda bu web sitesini çevrim dışı kullanmak için veritabanını ve site içeriğini bilgisayarınıza indirmeniz gerekir.

    Fakat bu oldukça zahmetli ve teknik bilgi gerektiren bir işlem. Yani şu programlar wrb sitenizi indirin diyebileceğim bir yöntem yok.

    Yavaşlık veritabanından kaynaklanıyor olabilir.

    Ben teknik konulara yatkınım, çabalar yaparım derseniz size bir yol haritası çıkarabilirim:

    Teknik olarak, ftp gibi siteye erişiminiz varsa, offline olarak çalıştırabilirsiniz. Ama bu işlem zahmetli olacaktır.

    • Bilgisayarınıza web sunucu kurun.
    • Database sunucu kurun (Mysql veya MS SQL hangi tür veritabanı kullanıyorsanız)
    • Sunucu üzerinde çalşıan teknolojiye göre PHP, ASP.NET gibi uygun alt yapıyı çalıştıracak yazılımları yükleyin.
    • Web sunucunuzu ve veritabanı sunucunuzu yapılandırın.
    cemphp cemphp (651)
    9 yıl önce cevaplandı

      Aynen hocam veritabanına yükleniyor tüm bilgiler ve o veritabanından önümüze tekrar geliyor. Gün içinde bir çok kişi kullandığı için çileden çıkılacak yavaşlıklar oluyor. O kadar ayrıntılı derecede bilmiyorum. Teşekkürler.

      asarman06 asarman06 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Öyle basit, kısa bir yolu yok önerebileceğim. Sunucunuzda bir performans iyileştirmesi yapmak daha mantıklı açıkcası cemphp 9 yıl önce