Web sitelerinden dosya indirmeden virüs bulaşabilir mi? Bir web sitesine girdiğimde virüs bulaşabilir mi?

Bir web sitesine girdim diyelim. Hiç bir şeye tıklamazsam, dosya filan indirmezsem o web sitesine girdim diye bilgisayarıma ya da telefonuma virüs bulaşabilir mi? Dosya indirme veya yükleme yapmadan virüs bulaşabilir mi?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Sadece web sitesine girmekle cihazınıza herhangi bir virüs bulaşmaz. Ancak o sitede izin taleplerine izin verirseniz veya dosya indirirseniz virüs bulaşma ihtimali var.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      Bir web sitesinden dosya indirmeden, indirilen dosyayı çalıştırmadan virüs bulaşmaz ama istisna durumlar söz konusu:

      Eğer güncel olmayan bir tarayıcı kullanıyorsanız, tarayıcınızda güvenlik açıkları varsa o zaman bilgisayarınıza ya da telefonunuza virüs bulaşabilir.  Burada önemli nokta sizin güncel bir internet tarayıcı kullanıyor olmanız. Chrome, Firefox,Edge gibi tarayıcılar sürekli güncelleme çıkartır. Bu güncellemeler çoğu zaman bir hatayı gidermek içindir. Bu güncellemeleri yapmazsanız tarayıcınız zararlı kodlara karşı savunmasız olacaktır.

      hakan hakan (15424)
      1 yıl önce cevaplandı

      • chrome w7de güncellemeleri desteklemiyor, o zaman hiç güvenilir değil herhalde değil mi? misty 1 yıl önce
      • @misty evet Windows 7 güvenilir değil zaten güncelleme almıyor artık hakan 1 yıl önce