Web sitesinde Security Exception hatası

Normalde çalışan bir sistem bir ay sonra admin panelinde aşağıdaki hatayı almaya başladım. Hatayı veri eklemek istediğimde alıyorum. Sayfalarda bir sorun yok. Sadece admin panelinde ekleme yaparken aşağıdaki hata geliyor:

Security Exception

Description: The application attempted to perform an operation not allowed by the security policy.  To grant this application the required permission please contact your system administrator or change the application's trust level in the configuration file.

Exception Details: System.Security.SecurityException: Request failed.

Source Error:

[No relevant source lines]

Source File: App_Web_eroppoeo.23.cs    Line:

Stack Trace:

[SecurityException: Request failed.]
   AjaxControlToolkit.HTMLEditor.EditPanel.set_ActiveMode(ActiveModeType value) +0
   AjaxControlToolkit.HTMLEditor.EditPanel.LoadPostData(String postDataKey, NameValueCollection postCollection) +160
   AjaxControlToolkit.ScriptControlBase.System.Web.UI.IPostBackDataHandler.LoadPostData(String postDataKey, NameValueCollection postCollection) +13
   System.Web.UI.Page.ProcessPostData(NameValueCollection postData, Boolean fBeforeLoad) +734
   System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +6704
   System.Web.UI.Page.ProcessRequest(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +245
   System.Web.UI.Page.ProcessRequest() +72
   System.Web.UI.Page.ProcessRequestWithNoAssert(HttpContext context) +21
   System.Web.UI.Page.ProcessRequest(HttpContext context) +58
   ASP.panel_aikidohakkindaekle_aspx.ProcessRequest(HttpContext context) in App_Web_eroppoeo.23.cs:0
   System.Web.CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +341
   System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +69

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.18446

kullanici695429 kullanici695429 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bu tür problemlerde fazla zaman kaybetmeden Sistem Geri Yükleme denenmelidir. Eğer bundan bir sonuç alınamaz ise diğer çözüm yolları düşünülebilir/araştırılabilir.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Not: Problem sistem güvenlik ayarlarıyla ilgili. Eğer sistem geri alarak çözüm elde edemez isen güvenlik ayarlarını düşürerek deneme yap. Antivirüsü, uac'ı, güvenlik duvarını vb. geçici durdurma ile kontroller yap.

    Sonuçlara göre .NET Frramework kaldırılarak yeniden kurulabilir.

    .Net Framework nasıl kaldırılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Muhtemelen paylaşımlı hosting kullanıyorsunuz. Godaddy gibi şirketlerde görülülebiliyor. Sorun da trust-level dan kaynaklanıyor.

      Web.config de şöyle bir değişiklik yapar mısınız?

      <system.web>
          <trust level="Full"  />
      </system.web>

       Hatanın kaynağı AjaxControlToolkit.HTMLEditor. Bunun yerine CK editor gibi bir editor kullanırsanız hallolur.

       AjaxControlToolkit de Securiy exception doğuran bir bug vardı. aldığınız hata bununla ilgili. Aynı şekilde bu hata farklı bir hosting şirketinde alınmaya bilir. Tamamen hosting şirketinin güvelik politikası ile ilgili.

      alattin alattin (16999)
      9 yıl önce cevaplandı

      • oda olmuyor :( kullanici695429 9 yıl önce
      • kusura bakma vakit dardı kısa yazdım. Şimdi tekrardan düzenledim cevabı. alattin 9 yıl önce

      hosting firmasına mail attım baksınlar artık sorun neyse :/

      trust level yapınca ise şu hatayı veriyor onu denedim olmuyor ....
      Configuration Error

      Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

      Parser Error Message: This configuration section cannot be used at this path.  This happens when the site administrator has locked access to this section using <location allowOverride="false"> from an inherited configuration file.

      Source Error:

      Line 13:   <system.web>
      Line 14:     <customErrors mode="Off"/>
      Line 15:     <trust level="Full"  />
      Line 16:     <globalization requestEncoding="ISO-8859-9" responseEncoding="ISO-8859-9" fileEncoding="ISO-8859-9"/>
      Line 17:     <httpRuntime executionTimeout="200" maxRequestLength="200000" appRequestQueueLimit="5000" requireRootedSaveAsPath="true" shutdownTimeout="90"/>

      kullanici695429 kullanici695429 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • cevap vercek kimse yok ? bu ihs'den cevap gelcekte görcem .bu sitem başka hosting firmasında 3 ay durdu böle hiçbir şey olmadı.. uff ya kullanici695429 9 yıl önce

      hatayı çözdün mü kardeşim bnde de aynı sorun var natrodan host aldım trust level medium kısıtlaması yüzünden  siteyi bile açamıyorum

      a1brah1m a1brah1m (1)