Web sitesine kullanıcı adı ve şifre veya email ve şifre ile giriş sorunu

Merhaba arkadaşlar ben bir web sitesi yazdım fakat kullanıcı adını doğru şifreyi yanlış yazsa bile giriyor.Veritabanı sorgum aşağıda ki gibi

  $cek = $db->prepare("select * from uyeler where uye_kuladi=? or uye_eposta=? and uye_sifre=?");
        $cek->Execute(array($isim,$isim,$sifre));
        $islem = $cek->fetch();

yanlış yeri düzeltmemde yardımcı olur musunuz ?

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL sorgun hatalı. Sorgunu şu şekilde düzeltirsen sorun düzelecektir:

    select * from uyeler where (uye_kuladi=? and uye_sifre=?) OR (uye_eposta=? and uye_sifre=?)

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Denedim işe yaramadı şimdide hata veriyo. yumuklusucurta 6 yıl önce
    • @yumuklusucurta SQL sorgun bu şekilde olmalı. Aldığın hata nedir? Kodunda başka hata olabilir. alattin 6 yıl önce