webcam ile wirelles problemi

merhaba,

benim casper 765SUN marka ve model diz üstü pc var sorun şu webcam açtığımda wirelles kapanıp devre dışı kalıyor format attım yinede düzelmedi konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz ?

şimdiden teşekkür ederim

,

arabiyatta arabiyatta (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Büyük ihtimalle driver problemi (çakışma falan olabilir).. Acaba doğru driver'lar kurulumu? Eğer başka kaynaklardan driver teminleri varsa bunları tamamen kaldır ve laptopun kendi orjinal driver'larını kur. Sadece webcam ve wireless değil tüm anakart driver'larını..

    Bunları yaptığında düzeleceğini düşünüyorum. Eğer başarlı olmazsa yeni tavsiyelerimiz olur. Önce bunlar..

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      evvelce çalıştıgına göre sürücülerinin çakışması ihtimali zayıf.

      herikiside açıkken aygıt yöneticisine bakıp bunlarda sorun olan bir durum varsa onu silip tekrar yükleyin.

      scmm scmm (16)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Format attığı halde durumun düzelmediğini söylüyor ve bu senin dikkatinden kaçmış. Bu durumda arkadaşın format sonrası yanlış veya problemli driver'lar yüklediği ve probleme bunların sebep olduğu anlaşılıyor. Mesajımı kabul ettiğine göre tavsiyeleri dikkate almış ve gereğini yerine getirerek problemi çözmüş :-) temmuz 9 yıl önce
      • Ayrıca zaten orjinal olmayan driver'lar VAR İSE onları kaldır ve ORJİNAL DRİVER'LARI KUR demiştim. Senin farklı bir çözüm tavsiyenmi vardı? :-) temmuz 9 yıl önce
      • üye son dört gündür forma girmediginde sorununu çözmüştür fikriniz yanlışta olabilir. evet format olayını atlamışım. Bugüne kadar kullandıgı sürücülerin heleki format sonrasında çakışmış olma olasılıgı bana mantıklı gelmemişti. üyeye kolaylık olması için aygıt yöneticisine bak orada sorun varsa o sorunlu sürücüyü silip tekrar yükle dedim. Bu önerim sizin paralelinizde fakat sizinkine nazaran nüans farklıllıgı içerdiginden fikrimi açıklayıp yardımcı olmak istedim. Sizi bukadar kızdıranın ne oldugunu anlayamadım scmm 9 yıl önce
      • olumsuz ifadeleriniz sonucunda Senin farklı bir çözüm tavsiyenmi vardı? : ifadenizden ben azarlama ve bir kızgınlık gibi hissetmiştim. öyleyse yanlış anlamışım pardon vede kusura bakmayın. scmm 9 yıl önce
      • Sen beni yanlış anlamışsın, hiç kızmadım :-) Sadece problemin zaten çözülmüş olduğunu ifade etmek istedim. Ayrıca bulunduğun çözüm tavsiyesinin benim tavsiyeme ters olmaması sebebiyle gereksiz olduğunu ifade etmiştim. Öyle herşeye kızılmaz :-) temmuz 9 yıl önce