Webget ads reklamları nasıl kaldırılır?

Chrome tarayıcı içinde neredeyse her sayfada sayfanın tam alt bölümünde solunda Webget Ads sağında Trust Rating yazan reklamlar çıkıyor.

Web sitesinin tam ortasında ve alt bölümüne yapışık duruam bu reklam barı içinde farklı sitelerin reklamları çıkıyor.

WebGet Ads'den kurtulmak için virüs olabilir düşüncesi ile  Anti-virüs programları ile taradım fakat bir şey değişmedi. Webget ads virüs mü? Webget Ads kurtulma yöntemleri nelerdir?  Webget Ads kaldırmak için ne yapmam gerekir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Webget Ads nedir?

    Webget Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Webget Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Webget Ads reklamlarını tıkladıklarında Webget reklam yazılımı para kazanır.

    Webget bilgisayarıma nasıl yüklendi?

    Webget reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir.

    İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Webget Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler.

    Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Webget Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

    Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

    Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

    Webget virüs mü?

    Webget teknik olarak virüs değildir. Webget, virüs özelliklerine sahip değildir. Webget ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Webget virüs olarak adlandırılmasa da potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Webget virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Webget, virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Webget virüs olarak adlandırılsa da Webget virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

    Webget kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Webget kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

    Webget ads kaldırma, Webget’ten kurtulma adımları

    Webget ads veya Webget olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacını olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

    Webget kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

    Webget kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

    Webget kaldırma

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.

    Internet Tarayıcıların sıfırlanması

    Bu adımda Google Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız onu sıfırlamanız gerekecektir. Reklam yazılımları bu tarayıcılara eklenti denilen küçük yazılımlar yükler. Bu sebepten tarayıcıyı sıfırlayarak bu eklentileri temizlemelisiniz. Aşağıdaki linklerden Chrome sıfırlama, Mozilla Firefox sıfırlama ve Internet Explorer sıfırlama işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz:

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Webget kaldırma ve Webget kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Webget silme işleminden sonra Webget ads’den kurtulmuş olacaksınız.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      karantina al  yazısına tıkladım hiç bir şey olmadı nasıl yapcam ya :(

      eliffnuur eliffnuur (1)