websearch.fastosearch.info kaldırma

websearch.fastosearch.info nasıl kaldırılır? websearch.fastosearch.info nedir? websearch.fastosearch.info  kaldırma resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

websearch.fastosearch.info Google özel arama ile arama socuçlarını değiştiren tarayıcılara bulaşan bir tür tarayıcı korsanıdır. websearch.fastosearch.info virüs değildir. Amacı kendi sitelerine trafik oluşturmaktır.

Peki websearch.fastosearch.info bilgisayarınıza nasıl yerleşiyor?  Bu sorunun cevabı son dönemde yüklediğiniz ücretsiz yazılımlarda gizlidir.  Ücretsiz yazılımlar kurulum aşamasında siz farkında olmadan Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi internet tarayıcıların açılış sayfasını varsayılan arama moturunu değiştirebilirler. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.
Aşağıda websearch.fastosearch.info tarayıcı korsanından nasıl kurtulacağınız anlatılmıştır. websearch.fastosearch.info kaldırma aşağıdaki aşamalardan oluşacaktır:

  1. Adwcleaner ile bilgisayarı reklam yazılımlarından temizleme
  2. Chrome kısayollarını websearch.fastosearch.info 'dan temizleme
  3. Firefox kısayollarını websearch.fastosearch.info 'dan temizleme
  4. Internet Explorer kısayollarını websearch.fastosearch.info 'dan temizleme

 websearch.fastosearch.info kaldırma, websearch.fastosearch.info 'dan kurtulma aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    websearch.fastosearch.info nasıl kaldırılır?

    websearch.fastosearch.info tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir sitedir. Bu tür tarayıcı korsanı sitelerin amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak ve hitlerini arttırmaktır. Fakat bu tarz agresif uygulamalar kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamaktadır. Merak etmeyin websearch.fastosearch.info virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermez. Bilgilerinizi çalmaz.  Fakat Google.com üzerindeki arama sonuçlarını değiştirmek ve sizi istediği içeriğe yönlendirmek gibi amaçlar barındırıyor olabilir. Yani siz Google üzerinde arama yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat websearch.fastosearch.info bu durumu etkileyebilir ve değiştirebilir.

    Bu sebepten dolayı bu tür tarayıcı korsanı siteleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcıdan kaldırmanız önerilir.

    websearch.fastosearch.info gibi siteler bu tür uygulamaların, zorla kendi sitelerini kullandırma isteklerinin biz internet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığını bilmeleri ve bu tavırlarını değiştirmeleri gerekiyor.

    Lütfen sizler de bir program yüklerken dikkatli olun. Özellikle ücretsiz programları yüklerken kurulum aşamasında küçük puntolar ile reklam yazılımlarını ve tarayıcı korsanı siteleri bilgisayarınıza yükleyeceğini belirtir.  Dikkat etmezseniz bu yazılımlar bilgisayarınıza yüklenir.

    Yani siz tek bir program yüklediğinizi düşünürken aslında birden fazla programı bilgisayar yüklemiş olursunuz. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımları son derece can sıkıcı olabilir.

    Bu programlar her zaman bu kadar masum olmayabilir. Aşağıda sizler için bilgisayarınızda genel bir bakım da yapacak işlemleri anlatacağım. Lütfen bu aşamaları eksiksiz yapın. Aşamaları atlayan arkadaşlar sorun yaşayabilirler.

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    websearch.fastosearch.info nasıl kaldırılır?

    websearch.fastosearch.info kaldırma :  Reklam ve Potansiyel istenmeyen yazılımları Adwcleaner ile temizleme

    Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      araxi.org  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  websearch.fastosearch.info   istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  websearch.fastosearch.info   ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    TARAYICI KISA YOLLARININ TEMİZLENMESİ

    Chrome websearch.fastosearch.info kaldırma

    Firefox  websearch.fastosearch.info kaldırma

    Internet Explorer websearch.fastosearch.info kaldırma

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız (Chrome, Firefox, Internet Explorer) bu aşamaları ona göre yapın.

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların websearch.fastosearch.info​​'dan  temizlenmesi

    websearch.fastosearch.info​​'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    websearch.fastosearch.info nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    websearch.fastosearch.info nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    websearch.fastosearch.info nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    websearch.fastosearch.info​​'i Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    websearch.fastosearch.info  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    websearch.fastosearch.info​​'u Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. websearch.fastosearch.info linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    websearch.fastosearch.info nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa Sweet PageBrowserDefenderMysearchresults,  aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    websearch.fastosearch.info​​ nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

     websearch.fastosearch.info tarayıcı kısayollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://websearch.fastosearch.info" gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan websearch.fastosearch.info kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  websearch.fastosearch.info kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://websearch.fastosearch.info değerini silin

    Internet Explorer diğer kısayollarının http://websearch.fastosearch.info'dan temizlenmesi:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://websearch.fastosearch.info varsa bunu silin.

    Internet Explorer websearch.fastosearch.info​​  nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunun websearch.fastosearch.info​​'den Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://websearch.fastosearch.info varsa bunu silin.Firefox  websearch.fastosearch.info nasıl temizlenir?

    Google Chrome websearch.fastosearch.info kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Sweet Page, Nation zoom,Mysearchresults,  aartemis​​, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve veya dilediğiniz bir arama motorunu seçin.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://websearch.fastosearch.info yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome  websearch.fastosearch.info nasıl kaldırılır?

    Adım 3: Spyware , Malware temizleme genel bir bakım ve temizleme

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    Malwarebytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://websearch.fastosearch.info istenmeyen tarayıcı gaspçısı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinde takip ederek destek verebilirsinizhttps://www.facebook.com/uzmanim.net

    hakan hakan (15409)