Websearch.fastsearchings.info kaldırma

Websearch.fastsearchings.info nedirWebsearch.fastsearchings.info virüs mü

Websearch.fastsearchings.info ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelen, tarayıcınızın ana sayfasını http://websearch.fastsearchings.info ve varsayılan arama moturunuzu http://search.smartaddressbar.com yapan bir tür tarayıcı gaspçısıdır. Internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek sizi kendi sitesini yani http://websearch.fastsearchings.info sitesini kullanmaya zorlar.

Websearch.fastsearchings.info teknik olarak virüs olarak nitelenemeyecek bir tür istenmeyen eklentidir. Websearch.fastsearchings.info'nun nasıl kaldırılacağı aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Websearch.fastsearchings.info kaldırmaWebsearch.fastsearchings.info temizleme işlemi bir kaç aşamadan oluşmaktadır.

  1. Bilgisayardaki Malware yazılımların temizlenmesi
  2. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Websearch.fastsearchings.info'dan ADWCleaner ile temizlenmesi
  3. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Websearch.fastsearchings.info'dan Junkware ile temizlenmesi
  4. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan Websearch.fastsearchings.info kısayolunu kaldırma

Aşağıdaki 4 aşamadan sonra Websearch.fastsearchings.info bilgisayarınızdan ​kaldırılacaktır.

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Websearch.fastsearchings.info nedir?

    Websearch.fastsearchings.info bir tarayıcı gaspçısıdır. Tarayıcılarınıza bulaşarak anasayfanızı Websearch.fastsearchings.info adresi ile değiştirir ve varsayılan arama motorunu da http://search.smartaddressbar.com olarak değiştirir.

    Websearch.fastsearchings.info nasıl kaldırılır?

    ADIM 1: Bilgisayarın Malware, Adware gibi zararlılardan temizlenmesi

    Bu adımda bilgisayarınıza bulaşan malware adı verilen zararlı yazılımlar temizlenecektir. Websearch.fastsearchings.info bir virüs değildir fakat yine de bilgisayarınızı taratmanızda fayda var.

    MalwareBytes ücretsiz bir yazılımdır ve bilgisayarınızı browser hijackerlara, yani tarayıcı gaspçılarına karşı tarayacaktır. Linkte anlatılanları bitirdikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. İşlemlerin sıra ile yapılması önemlidir.

    ADIM 2: AdwCleaner ile bilgisayardan Websearch.fastsearchings.info kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      webssearches.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner Websearch.fastsearchings.info istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Websearch.fastsearchings.info ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın.
      webssearches.com kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ADIM 3: Junkware aracı ile Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından Websearch.fastsearchings.info temizleme

    Junkware, Websearch.fastsearchings.info uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  Websearch.fastsearchings.info​​ kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki Websearch.fastsearchings.info​​ uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      webssearches.com​​ kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    ADIM 4: Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcıların kısayollarını temizleme

    Websearch.fastsearchings.info tarayıcı kısayollarını temizleme

    Masaüstündeki Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target : "http://websearch.fastsearchings.info" gibi olan ifadeyi silin.

    Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi tarayıcılardan Websearch.fastsearchings.info kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  webssearches.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne Chrome yazın (veya Firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu/kısayollarını sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://websearch.fastsearchings.info değerini silin

    Internet Explorer diğer kısayollarının http://websearch.fastsearchings.info'ten temizlenmesi:

    1. Masaüstündeki  ve Tüm Programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra http://websearch.fastsearchings.info varsa bunu silin.
      Internet Explorer webssearches.com​​  nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunu Websearch.fastsearchings.info'dan Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masaüstündeki Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://websearch.fastsearchings.info varsa bunu silin.
      Firefox  webssearches.com nasıl temizlenir?

    Bu adım sonrasında Websearch.fastsearchings.info kaldırma tamamlandı. Sorun hala devam ederse aşağıdaki adımları deneyin.

    DİĞER ADIMLAR (ZORUNLU DEĞİLDİR,  SORUN DEVAM EDİYORSA YAPILMALIDIR)

    Eğer sonuç alamadıysanız tarayıcılarınızı sıfırlayınız.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Tüm bu işlemlerden sonra  Websearch.fastsearchings.info istenmeyen tarayıcı gaspçısı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinden takip ederek destek verebilirsiniz: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    utkubayat utkubayat (885)