websearch.searchoholic.info kaldırma

Bu da portalsepeti gibi heryere yapışıyor. Portal sepeti temizleme yoluyla temizlemeye çalıştım ama tamamen olmuyor. Adw kullandım, jrt kullandım, spyhunter kullandım, malwerebytes, hitman pro hepsini denedim ama yine özellikle regeditte izler kalıyor ve hiç tıklamadığım yüzlerce site ismini regedite atıyor sizce tamamen temizlemenin yolu nasıldır ayrıca youtoubeAdBlocer(yanlış yazmış olabilirim kusuruma balkmayın) pc den tamamen nasıl temizlenir?

judas3535 judas3535 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    websearch.searchoholic.info gibi tarayıcı korsanlarının ortak özelliği sadece antimalware ve antivirüs programları ile temizlenememeleri.

    Bu sebepten websearch.searchoholic.info tarayıcı korsanından kurtulmak istiyorsanız manuel işlemler yapmanız lazım.

    websearch.searchoholic.info kaldırma

    Bilgisayarı zaten antimalware programları ile taratmışsınız. Bundan sonra el ile temizleme yapmalısınız.

    1.Adım: Kayıt defterini temizleyin:

    Öncelikle kayıt defterinde websearch.searchoholic.info degerini aratın. Bulduğunuz tüm kayıtları silin.

    1. Windows + R tuşuna basın ve çalıştıra regedit yazın enter tuşuna basarak kayıt defterini açın.
    2. Kayıt defterinde sol tarafta en üst bölümde Bulunan Bilgisayar'ı tıklayın.
      Kayıt defterisearchoholic temizleme
    3. Kayıt defteri içinde Düzen > Bul ya da CTRL + F tuşlarına basarak aramayı açın.
    4. Arama bölümünewebsearch.searchoholic.info  yazın ve aratın.
    5. Bulduğunuz tüm kayıtları silin.

    2. Adım: Tarayıcı kısayollarını temizleyin:

    Hangi tarayıcısı kullanıyorsanız bu işlemi onun için yapın. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Yandex tüm tarayıcılar için adımlar aynıdır.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan websearch.searchoholic.info kısayolunu kaldırma​

    Windows 8 kullananlar için not:
    Eğer Windows 8 ve Başlangıç ekranından Chrome ya da diğer tarayıcılara erişiyorsanız bu işlemi şu şekilde yapın:
    Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın Dosya konumunu aç tıklayın. Açılan bölümünde Chrome kısayolunu sağ tuş tıklayın ve özelliklere girin.
     Aşağıdaki işlemleri yapın.

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları websearch.searchoholic.info kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan
      http://websearch.searchoholic.info/?r=jffMQGceQNZYEefABCO1xPPBGjeBGqb6&reloaded=1

      değerini silin. .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Bu işlemlerden sonra portalsepeti temizleme işlemini tamamladınız. Aşamaları eksiksiz yaptıysanız websearch.searchoholic.info tarayıcı korsanından kurtulmuş olmalısınız.

    3.Adım: Tarayıcınızı sıfırlayın:

    Son adım olarak internet tarayıcınızı sıfırlayın.

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    hakan hakan (15424)