Website blocked due to hijack ne demek?

Malwarebytes çeşitli sitelerde Website blocked due to hijack uyarısı veriyor.

Website blocked due to hijack nedir, ne anlama geliyor?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Website blocked due to hijack nedir?

    Malwarebytes Windows sistem kayıt defteri değişiklik girişimlerini, internet tarayıcı ayarlarını değiştirme girişimlerini Hijack olarak adlandırır.

    Eğer girmek istediğiniz veya yönlendirildiğiniz site zararlı kodlar içeriyor ve bu zararlı kodlar örneğin tarayıcı ayarlarını değiştiemeye yönelikse Malwarebytes sizin bu siteye erişiminizi engeller de bu durumu sizi Website blocked due to hijack (Web sitesi Hijack sebebi ile engellendi) mesajı ile bilgilendirir.

    Bu mesaj bir bilgilendirme mesajıdır. Malwarebytes bilgisayarınıza zararlı yazılımın erişmesini engellemiştir.  Bu tür hijack girişimlerinde genelde yönlendirilen site bilgisayarınıza reklam yazılımı yüklemek için kullanılır. Reklam yazılımları sizin bilginiz olmadan girdiğiniz her tür siteye gizlice reklamlar yerleştirirler.

    alattin alattin (16999)