Website blocked due to malvertising ne demek?

Bugün Malwarebytes Premium kurdum. Deneme amaçlı. Google Chrome'u açar açmaz Malwarebytes bildirim ekranı geliyor. Ardı ardına geliyor bu pencereler ve Website blocked due to malvertising yazıyor.

Domain: p3tk.wcontentdelivery.info

Type:Outbound

File: Chrome.exe

Website blocked due to malvertising  ne demek? Bilgisayarımda virüs mü var?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome üzerinden gelen malvertising saldırısı olmuş. Malwarebytes da bu saldırıyı engellemiş.  Girdiğin bir sitedeki reklamlar zararlı kodlar içeriyor anlamına gelir.

    Malwarebytes zararlı kod barındıran siteye erişimi engellemiş. Bu bilgisayarına virüs bulaşmış anlamına gelmez.

    Fakat sen Chromeû açar açmaz dediğine göre malvertising saldırısı sana Bildirimler üzerinden geliyor olabilir. Şunu yapmanı öneririm:

    Google Chrome adres satısına şunu yaz:

    chrome://settings/content/notifications

    Bu Chrome bildirim ayarlarını açacaktır. Burada izin ver altında gördüğün ve ne olduğunu bilmediğin tüm siteleri engelle.

    Burada daha önce paylaşılmış Chrome bildirimleri nasıl kapatılır çözümü de var: Google Chrome bildirimleri nasıl kapatılır? - 2018 resimli olarak bakabilirsin.

    Ayrıca Malvertising nedir detaylı bilgi için:  Malvertising nedir?

    alattin alattin (16999)