"Website Blocked Due to riskware" ne demek?

malwarebytes virüs programını kullanıyorum ve website güvenliğini açtığım zaman sağ alt köşede bildirim gelip gelipr duruyor bildirimde şöyle

fotograf yükleyemedim linkten bakabilirsiniz

malwarebytes

domain:shop.goldenshoponline.us

Ip adress: 38.141.46.20

port 2569(her yeni bildirimde değişiyor)

file: c:/user/kasma/appdata/roaming/explorer.exe

temizliyorum birdaha geliyor yardım

faucheuse faucheuse (12)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Her web sitesinde bu uyarı geliyor mu yoksa belirli web sitelerinde mi?  Malwarebytes uyarısına göre monerohash.com adresine erişim engellenmiş. Bu normal bir uyarı çünkü bahsi geçen sitede kripto para üretimi yapılıyor. Yani bilgisayarın o web sitesine bağlanırsa işlemcin ve GPU'un aşırı çalışır senin üzerinden kripto para üretilirler.

    Malwarebytes bu tür siteleri senin yararına engeller. Uyarı verdiği site de kripto para madenciliği yapan bir site.  Dizi sitelerinde filan bu uyarı geliyorsa o site kripto para madenciliği yapıyor demektir.

    https://www.youtube.com/watch?v=NaSDfyWtowI bu videoda anlatılanları da yapmanda fayda var.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

    • internette bulduğum fotoğraf aslında bu site shop.goldenshoponline.us masaüstünd ebile gelip gelip duruyor ve hep aynı domain:shop.goldenshoponline.us bu faucheuse 4 yıl önce
    • durduramıyorum faucheuse 4 yıl önce
    • website blocked kapatmaktan başka çare varmı faucheuse 4 yıl önce
    • Bilgisayarında virüs taraması gerçekleştirdin mi? @faucheuse hakan 4 yıl önce
    • Bir de ek yaptım. hakan 4 yıl önce

    Girdiğin sitelerde reklamlar var, Malwarebytes bu reklamlardan bilgisayarına zararlı yazılım bulaşma ihtimaline karşı seni korumuş.

    "Website blocked due to riskware" uyarısı "Bu site riskli yazılımlar nedeniyle engellendi" anlamına geliyor. Yani Malwarebytes internette çıkan reklamlardan bilgisayarına zarar gelmesini engellemiş, bu gayet iyi bir şey.

    Site korumasını açtıysan böyle uyarılar gelir.

    omercik omercik (9418)