Website Blocked

Google.com.tr'ye girmek istediğimde bugün SAFEDNS / Website Blocked diye bir sayfa geliyor. Bu ayfada aşağıdaki gibi bir mesaj var.

Dear Sir/Madam!

Your access to website www.google.com.tr is blocked because you are connected to our DNS servers in anonymous mode. If youcontinue using our DNS servers in such mode your access to other websites will also be randomly blocked.

SafeDNS service is designed for secure browsing and content filtering. If you want to continue your use of our service without nag blocks you should register on our website and purchase a suitable plan.

Please, support our service and purchase a subscription to our service.

Thank you!

Bu güne kadar böyle bir şey yoktu. Birden karşıma Website Blocked     yazısı gelmeye başladı. Başka sitelerde olmuyor. Google'a girerken karşıma geliyor. Neden böyle bir şey olmuş olabilir?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tam da ben de bununla ilgili bir uyarı paylaşıyordum.

    SAFEDNS Website Blocked mesajı alıyorsanız DNS sunucu olarak Safe DNS kullanıyorsunuz demektir. Yani şu IP adresleri bilgisayarınızda DNS olarak çalışıyor demektir:

    SAFE DNS IP adreslerini kullanıyorsanız zaman zaman WebSite blocked uyarısı alabilirsiniz. Safe DNS ücretli hale geldi. Bu sebepten ara ara google gibi web sitelerini blockluyor. DNS sunucularını değiştirirseniz bu sorun ortadan kalkar. Fakat ben yılda bir kez bu ekran gelmesinden rahatsız olman derseniz kullanmaya devam edebilirsiniz.

    Ben de safeDNS kullanıyordum bugün ben de google'a girmek istediğimde Web Site blocked uyarısı aldım ve giremedim.

    WebSite blocked hatasının çözümü için DNS sunucularınızı değiştirin.

    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir? adresinden kendinize başka dns seçebilirsiniz.

    Website blocked sayfasında da  yazan şey şu anlama geliyor:

    "Dns sunucularımızı anonim olarak kullandığınız için Google.com.tr adresine erişiminiz engellendi. Bu şekilde anonim olarak kullanmaya devam ederseniz rastgele zamanlarda erişiminiz engellenecektir."

    SafeDNS kısaca ücretli olduk, parasını verip DNS paketlerimizden birini satın alın diyor.

    DNS nasıl değiştirilir bilmiyorsanız aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz:

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

    Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?

    murat murat (12492)