WhatsAp gelen resimler fotoğraf çektiğim klasörde çıkıyor .

WhatsApptan mesajla gelen resim ve videolar direk olarak fotoğraf çektiğim klasörde çıkıyor .

Aynı zamanda kitaplık bölümünde WhatsApp lmages , WhatsApp video klasörlerinde görünüyor.

WhatsApp mesejıyla gelen resim ve videoların

WhatsApp lmages

WhatsApp video

Klasörlerinde görünmesi normal biliyorum.

Ama fakat fotoğraf çektiğim klasörde görünmesi saçma ve rahatsız ediyor beni.

Bu durumun çözümü varsa bilgi verir misiniz rica etsem 🙏

mat7 mat7 (341)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu durumu düzeltmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

    1. WhatsApp'ı açın ve ana ekranında sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.
    2. Açılan menüden "Ayarlar" seçeneğini seçin.
    3. Ayarlar sayfasında "Soğurma Ayarları" veya "Depolama ve Soğurma" gibi bir seçenek bulunmalıdır. Bu seçeneği bulun ve tıklayın.
    4. "Medya alma" veya "İndirilen medya" başlığını bulun ve tıklayın.
    5. Karşınıza gelen ekranda, "Gelen resimleri kaydet" ve "Gelen videoları kaydet" gibi seçeneklerin etkin olduğundan emin olun. Eğer etkin değillerse, bu seçenekleri etkinleştirin.
    6. Aşağı kaydırarak "Görüntüleme Ayarları" veya "Medya görünümü" gibi bir seçeneği bulun ve tıklayın.
    7. Burada, "Galeri" veya "Medya tarayıcısı" seçeneğini bulun ve tıklayın.
    8. Karşınıza gelen bir liste görünecektir. Bu listeden "Fotoğraflar" veya "Galeri" gibi bir seçeneği seçin.
    9. Geri tuşuna basarak Ayarlar sayfasına dönün ve WhatsApp'ı kapatıp tekrar açın.

    Bu adımları takip ettikten sonra, WhatsApp mesajlarıyla gelen resim ve videolar doğrudan WhatsApp Images veya WhatsApp Video klasörlerinde görünecek ve fotoğraf çektiğiniz klasörü etkilemeyecektir.

      ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
      11 ay önce cevaplandı