Whatsapp Amazon 30. Yıl kutlaması mesajı gerçek mi?

Whatsapp ile gelen Linke tıkladığınız anda bile bilgileriniz ele geçebilir deniyor bu link değil ama Amazon 30. Yıl kutlaması şeklinde Bi linke yanlışlıkla tıkladım hiç bir bilgi vermedim ama yine de telefonumu sıfırladım uygulamalarımı tekrar yüklüyorum şimdi bir sorun olmaz değil mi?? Amazon 30.yıl linki de aynı mı acaba bu anlattığınızla

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Amazonun şuan böyle bir kampanyası yok.  Bu aralar Whatsapp üzerinden Bim, Adidas, Amazon gibi markaların adları kullanılarak dolandırıcılık girişimlerinde bulunuluyor.

    Bu mesaj da bir dolandırıcılık girişimi. Amazon 30. Yıl kutlaması diye bir kampanya ya da ödül programı yok.

    Size gelen linki bizimle paylaşırsanız linki inceler ve zararlarını sizinle paylaşırız.

    Whatsapp Amazon 30. Yıl kutlaması gibi mesajlarda dikkatli olmalı ve şunlara mutlaka dikkat etmelisiniz

    1.  Linke dokunduysanız link sizi bir forma gönderdiyse ve telefon numaranız isteniyorsa telefon numaranızı girmeyin.
    2. Telefon numarasını girdiyseniz sizi bir numaraya yönlendirecektir. Bu numarayı kesinlikle aramayın.
    3. Telefonunuza SMS gelirse ve bir onay kodu gelirse bu onay kodunu hiç kimse ile paylaşmayın, web sitesine girmeyin.
    4. Herhangi bir numaraya sms atmanız istenirse sakın mesaj atmayın.

    Bu işlemlere dikkat etmezseniz telefon faturanıza ekstra ücret yansıyabilir. Bu gibi durumları ilk olarak uzmanim.net ile paylaşırsanız sizin için mesajı analiz eder ve gerçek olup olmadığını sizinle paylaşırız.

    alattin alattin (16999)