WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulamaları nelerdir?

Whatsapp kullanıyordum ancak verilerimizi alıyormuş ben de başka bir mesajlaşma uygulamasına geçmeyi düşünüyorum hangi uygulamayı/uygulamaları önerirsiniz?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Whatsapp Veri Çalıyor mu?

    Yıllardır kullandığımız Facebook zaten verilerimizi alıyordu ancak bundan haberimiz yoktu yeni gelen WhatsApp sözleşmesinde ise bunu açık açık belirttiler. Aslında günlük hayatta kullandığımız çoğu uygulama, web sitesi, tarayıcılar genel olarak verilerimizi alıyor ve izleyebiliyor.

    Whatsapp Sözleşmesi Maddeleri Nelerdir?

    WhatsApp gizlilik sözleşmesinde belirtildiği gibi aşağıdaki verilerinizi toplayabiliyor;

    • Hesap bilgileri
    • Mesajlar
    • Durum bilgisi
    • Çerezler
    • Konum bilgileri
    • İşlem bilgileri
    • Ödeme bilgileri gibi.

    WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulamaları nelerdir?

    1 - ) Dedi

    BTİDER ( Bilişim Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği ) tarafından geliştirilen yerli ve milli mesajlaşma uygulamasıdır.

    Genel Özellikleri:

    • Sesli mesaj
    • Sesli sohbet
    • Konum paylaşımı
    • HD Video görüşme
    • Dosya paylaşımı

    Nasıl kayıt olunur?

    Telefona uygulamayı yükledikten sonra telefon numarası ile kayıt olabiliyorsunuz.

    Nereden indirebilirim?

    2 - ) SIGNAL

    Open Whisper Systems tarafından geliştirilen açık kaynak bir mesajlaşma uygulaması.

    Genel Özellikleri:

    • Sesli arama
    • Görüntülü arama
    • Sesli mesaj
    • Dosya paylaşımı

    Nereden indirebilirim?

    3 - ) Telegram

    WhatsApp'tan sonra en çok indirilen mesajlaşma uygulamasıdır.

    Genel Özellikleri:

    • Sesli mesaj
    • Dosya paylaşımı
    • Bot oluşturma
    • Yüksek kullanıcılı grup oluşturma
    • Sesli arama
    • Görüntülü arama
    • Gizli Sohbetler

    Nereden indirebilirim?

    4 - ) BiP

    Türkcell tarafından geliştirilen mesajlaşma uygulamasıdır.

    Genel Özellikler:

    • Toplantı oluşturma
    • Dosya paylaşımı
    • Sesli arama
    • Sesli mesaj
    • Acil durum mesajları

    Nereden indirebilirim?

    hydra hydra (3800)