Whatsapp'da çift mavi onay işaretinin (tik) anlamı nedir?

Daha önce mesaj gönderildiğinde iki tane gri onay işareti çıkıyorken, şimdi gönderdiğim mesajlarda önce tek onay işareti gri, sonra çift onay işareti gri çıkıyor. Daha sonra bu iki onay işareti mavi renge dönüşüyor?

WhatsApp'da çift mavi onay işareti, tik işaretinin anlamı nedir?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'da onay işaretlerinin anlamı nedir?

    • WhatsApp Tek grii tik, Tek gri çek işareti tek gri tik mesaj başarı ile whatsApp sunucusuna iletildi
    • WhatsApp iki gri, iki gri çek işareti iki gri tik mesaj kişinin telefonuna iletildi.
    • WhatsApp Tek mavi tik, Tek mavi çek işareti işaretinin anlamı iki mavi tik kullanıcı mesajınızı okudu

    WhatsApp'da mesaj gönderdiğinizde tek gri onay  işareti mesaj WhatsApp sunucusuna iletildi

    çift gri onay  işareti mesaj telefona iletildi,

    çift mavi onay işareti mesaj okundu anlamına gelir.

    WhatsApp daha önceden mesajın okunup okundmadığını bildirmiyordu. Şuanda WhatsApp'da gönderilen mesajlar çift mavi onay simgesine sahipse okundu anlamına geliyor.

    Bu yeni özellik ile, iki mavi renkli onay işareti ile artık mesajların okunup okunmadığını anlayabiliyorsunuz.

    iki mavi tik işareti sunucu taraflı bir güncelleme bu sebepten WhatsApp güncellemesi yapmanız gerekmiyor. Bu özellik otomatik olarak WhatsApp'a yansıyacak.

    WhatsApp mesaj okundu nasıl kapatırım?

    WhatsApp'ın bu özelliği pek çok kullanıcının hoşuna gitmemiş görünüyor. Siz de bu durumdn rahatsızsanız aşağıdaki çözümü inceleyebilirsiniz.

    WhatsApp mesaj okundu (iki mavi tik) nasıl kapatılır?

    pelinny pelinny (863)