WhatsApp'da yedeklemeyi nasıl iptal edebilirim?

WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak yedekler (backup). Bir sorun olduğunda WhatsApp mesaj geçmişi yedeklerden geri alınabilir.

WhatsApp, her sabah saat 4'te otomatik olarak yedekleme yapar ve yedeklemeleri Android telefonunuzun microSD hafıza kartında saklar

Bu çözümde WhatsApp'da yedeklemeyi nasıl iptal edebilirim? sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'da yedeklemeyi nasıl iptal edebilirim?

    WhatsApp'da yedeklemeyi iptal etmenin bir yolu yoktur. WhatsApp her gün sabah 4'te otomatik yedek alır. WhatsApp sadece 7 günlük sohbet geçmişini yedekler.  Yedeklemeden sonra alınan/gönderilen ve bir sonraki yedeklemeden önce silinen yeni mesajlar geri alınamaz. anuel yedekleme yapıyorsanız yedekleme, en son otomatik yedekleme dosyasının üzerine yazılır.

    Fakat alınan yedekleri silmeniz mümkün. WhatsApp mesajları şu yola yedekler

    sdcard/WhatsApp/Databases

    Örneğin Samsung Galaxy S4 telefonlarda WhatsApp mesaj saklama klasörü şu şekildedir.

    /storage/sdcard0/WhatsApp

    Bu klasör altındaki msgstore.db.crypt5 gibi crypt5  uzantılı dosyaları silerseniz veya bu klasördeki tüm dosyaları sileserseniz WhatsApp yedekleriniz silinir.

    WhatsApp otomatik yedeklemeyi kapatamadığınız için mesajları bu şekilde silebilirsiniz. Aynı şekilde telefonunuzu bilgisayara bağlayıp  /sdcard/WhatsApp/Databases klasör altındaki dosyaları silebilirsiniz.

    Şuan için geçerli WhatsApp uygulamasında maalesef yedeklemeyi iptal etme / backup kapatma gibi bir özellik yok.

    pelinny pelinny (863)