WhatsApp'dan gönderilen mesajları başka bir telefon üzerinden görme hk.

Arkadaşlar merhabalar, bir arkadaşım ailesine mensup olan birkaç kişinin tüm Whatsapp mesajlarını kendi Android cep telefonu üzerinden okuyabiliyor ve gelen her mesajdan anında haberdar olabiliyor ve ayrıca buna kendi duyu organlarımla bizzat apaçık şekilde şahit oldum, Bir arkadaşımda orjinal İphone 6s kullanıyordu ve diyordu ki; sevgilim her türlü telefondan yaptığım işlemlerimden anında haberdar olabiliyor, ne zaman birisi ile bazı meseleler hakkında konuşsam veya SMS üzerinden yada Whatsapp'dan görüşsem bana telefon açıyordu. Ayrıca belirtmek isterim ki; yukarıda izah etmiş olduğum kişilerin her birisinin telefon hatları kendilerine ait. Nasıl olabiliyor ?  Bunun detaylı bir araştırması var mı ? Yapmanın yolları neler ? İzlendiğimizi nasıl tespit ederiz ?

Saygılarımla, teşekkür ediyorum.

lucas77 lucas77 (199)
2 yıl önce sordu

  • bununla ilgili @alattin bir video atacak bu hafta hakan 2 yıl önce
  • Mutaka izleyeceğim. lucas77 2 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Telefondaki casus yazılımlar ile ilgili bir video hazırladım, az önce paylaştım:

Telefonumda Casus Yazılım Var mı Nasıl Anlarım?

alattin alattin (16999)
2 yıl önce cevaplandı

    Telefonda casus yazılımlar oldukça yaygın kullanılıyor.

    Verdiğin örnekte apaçık belliki bir casus yazılım kullanılıyor. Casus yazılımlar ile telefonları takip etmek, konumunu görmek, whatsapp, instagram mesajlarını izlemek, aramaları dinlemek, ortam dinlemek mümkün.

    Çok basit örnekleri olduğu gibi uluslararası şirketlerin, hükümetlerin kullandığı yazılımlar da var. Örneğin pegasus:

    Pegasus Casus Yazılımı Nasıl Çalışıyor?

    Pegasus çok kompleks ve pahalı bir casus yazılımı.  Fakat 15-20$'a bulebileceğin hatta ücretsiz / crackli bulabileceğin casus yazılımlar da var. Bazılarını tespit etmek kolay bazılarını tespit etmek oldukça zor.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Tamamdır, teşekkürler ilginiz için. lucas77 2 yıl önce