WhatsApp dosya biçimi desteklenmiyor hatasının çözümü nedir?

WhatsApp ile dosya yollamak istediğimde dosya biçimi desteklenmiyor hatası alıyorum ve dosya gönderilemiyor.

WhatsApp dosya biçimi desteklenmiyor hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp dosya biçimi desteklenmiyor hatasının çözümü nedir?

    WhatsApp ile dosya gönderirken, dosyanın boyutuna göre ayrı kurallar vardır.

    Son sürüm WhatsApp ile istediğiniz dosya türüne sahip dosyayı gönderebiliyorsunuz. Daha önceden dosya gönderiminde  her tür dosyaya izin verilmiyordu. Yani WhatsApp ile pdf, mp3, avi, mpg, doc, xls, zip gibi çok farklı türdeki dosyaları gönderebiliyorsunuz.

    Ayrıca yollayabileceğiniz WhatsApp altından kaydedilmiş, en büyük video boyutu 16MB olmalıdır.

    Telefondan seçtiğiniz bir dosya yollarken bu en fazla dosya gönderme limiti de kullandığınız işletim sistemine göre değişiyor.

    Örneğin Android kullanıyorsanız ve telefondan seçtiğiniz bir dosyayı göndericekseniz dosya limitiniz 100MB oluyor. Eğer IOS olan bir iphone telefondan gönderiyorsanız dosya gönderme limitiniz 128MB oluyor.

    WhatsApp Web kullanıyorsanız o zaman en fazla 64MB boyutunda dosya gönderebiliyorsunuz.

    WhatsApp ile dosya gönderirken yukarıdaki limitlere dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.

    murat murat (12492)