Whatsapp engeli kendiliğinden kalkabilir mi, hangi durumda kalkabilir?

0

uzun süre önce birini önce whatsapptan daha sonra numarasını normalden de engellemiştim. Daha sonra telefon modelimi değiştirdim, (androidden yeni başka bir android telefona geçtim). Whatsappı yetkili bayiideki görevli yanımda tekrar kurmuştu hatta mesajlarım falan da aynen geldi yerine. Sonraları birkaç kere numarasının engelini kaldırdım ve aramış,sms atmıştı. Ben de tekrar engelledim. Aradan zaman geçti ve engeli kaldırdım ama hemen sonrasında yeniden engelledim. Bu süreçlerin hiçbirinde bana Whatsapp üzerinden mesaj atmamıştı, sadece sms veya arama vardı. Numarası hala engelli olmasına rağmen geçen gün bana whatsapp üzerinden mesaj attı. Bunun üzerine engelli olduğunu biliyorum ama yine de kontrol ettim ve numara engelliler listesindeydi. Ama whatsappta engeli kalkmıştı ? Bu nasıl mümkün olabiliyor açıklayıcı olabilirseniz çok sevinirim, önemli.

Bir de, whatsapptan mesaj attığında bildirim gelmemişti, ben whatsappa girince gördüm. Sessize alınmış sohbetlerdendi yani..(belki de engellemeden öncesinde sohbeti sessize almışımdır orasını bilemiyorum)..

@hakan 

tutor tutor (5)
9 ay önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Whatspp'ı resmen baga sokmuşsun. O engellediğin kişinin engelini kaldır ve 1 gün sonra tekrardan engelle sorunun düzelecektir. Bazen böyle sorunlar olabiliyor uygulamalarda yani çoğu uygulamada böyle sorun oluyor buna ben bag diyorum bazende hata. 

  darkcrak darkcrak (4798)
  9 ay önce cevaplandı

  • Nereden engeli kaldırayım? Normalden mi whatsapp üzerinden mi? Şu an iki yerden de engelli durumda.. bu arada bag nedir tutor 9 ay önce
  • Bag yani hata kısa tabiri ile. Whatsapp'dan kaldır engelini @tutor darkcrak 9 ay önce
  • Tamamdır teşekkür ederim tutor 9 ay önce
  • @tutor rica ederim :) darkcrak 9 ay önce

  0

  Telefon numarasının aynı olduğundan emin misin?  Aynı numara farklı operatörden alınabiliyor. Mesela benim 532 500 00 00 numaram varsa ve Vodafona gidip ben 542 500 00 00 almak istiyorum dersem, numara boşsa bu numarayı veriyorlar. Sende de böyle bir durum olabilir mi? 

  Engelli numarayı ve mesaj atan numarayı iyice kontrol et.  Whatsapp üzerinde otomatik engel kaldırma diye bir şey yok.  Engel kendiliğinden de kalkmaz. Ayrıca ban bilgileri Whatsapp sunucularında tutulur. 

  Numara aynıysa, tel olası durum sen engeli kaldır / engelle yaptığın aşamalardan birinde sana mesaj atmış bu mesaj Whatsapp sunucularında takılı kalmış ve daha sonra ulaşmıştır. Bir nevi yazılım hatası olabilir.

  hakan hakan (14256)
  9 ay önce cevaplandı

  • Telefon numarası aynı. Ve mesaj, atıldığı o güne dair bir bilgi içeriyordu, yani engeli kaldır/engelle yapmamla arasında haftalar/ aylar var. Peki şunu sorsam; tlf no başında +9 olması veya olmamasıyla alakalı bir şey olabilir mi peki? Yani ilk whatsaptan engellediğimde no.nun başında +9 ile kayıtlı bir numaraysa ve de ben sms ve aramaları da engellemek için numaranın kendisini de engellediğim hali de yine +9 ile başlıyorsa böylesi bir problem oluşturur mu? Engeli kaldırdığım ve hemen tekrar engellediğim sırada yazdığım numara aynı fakat başında +9 yoktu. Farkeder mi bu? Geçmişe gidip arama kayıtlarına baktığımda engelli görünen numarasının başında +9 var. (Tlf ayarlarında eng num listesine baktığımda num başında +9 yok, benim yazdığım olan 0 ile başlıyor) Farkeder mi bu? Eğer farketmiyorsa, kişinin benim whatsapımın kontrolüne ulaşması gibi bir durum söz konusu mudur? @hakan tutor 9 ay önce
  • @darkcrak tutor 9 ay önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol