WhatsApp engelleme ile ilgili bir sorum var.

Merak ettiğim bişey var. Bizi engelleyen kişi yeni bir telefon aldığında ve Whatsappı yeni telefonuna yüklediğinde engel kendiliğinden kalkar mı? Yani engelleme Whatsapp üzerinden bir engelleme midir yoksa telefonla mı alakalıdır? Bunu şu sebeple soruyorum, biri tarafından engellenmiştim ama şu an engel yok gibi görünüyor. Resim, son görülme ve durum gibi kısımları görebiliyorum. Acaba engeli kendisi mi kaldırdı yoksa yeni bir telefon almış olabilir mi?

hakangul hakangul (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Whatstaki engellemeler telefonla alakalıdır sonucta bu bır telefona yuklenen uygulama telefon uzerınde engelıyorsun zannedıyorum :)

    okan61 okan61 (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ediyorum. Kafama takılan şu: biliyorsunuz Whatsapp mesajları yedekleyebiliyor, engelleme listesini yedeklememesi büyük bir açık olurdu sanki öyle değil mi? :) hakangul 9 yıl önce
    • Engelleme ne tür bir açık dogurabilirki.Mesajları yedeklmesi güzel bir işlev ama engelleme açık dogurmaz gibime gelıyor. okan61 9 yıl önce

    Engelin kalkması bir tür açık ama öyle değil mi, engellediğiniz kişi siz istemeseniz de sizinle iletişim kurma imkanına sahip olacak.

    hakangul hakangul (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      WhatsApp numaralar üzerinden işlem yapar. Telefonla ilgisi yoktur.

      Kişi aynı numarayı kullandığı müddetçe engellemeyi kendi kaldırmadıysa engelleme devam eder.

      Telefon değişir ve numaraya aynı kalırsa engellemeler de aynen durur.

      Eğer birden sizi engelleyen birinin bilgilerini görmeye başladıysanız veya mesajlarınız iletiliyorsa engelleme kaldırılmış demektir.

      Engelleme bilgileri WhatsApp sunucularında tutulur telefonda değil.

      hakan hakan (15394)