Whatsapp Facebook reklam bağlantısı nasıl kesilir?

Bilindiği üzere Facebook WhatsApp'ı satın aldı. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp güncellemesi ile WhatsApp'a yeni bir seçenek eklendi.

Facebook, bundan sonra WhatsApp hareketlerinizi takip edecek ve size bununla alakalı reklamlar gösterecek.

Whatsapp Facebook reklam bağlantısı nasıl kapatılır? aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Whatsapp Facebook reklam bağlantısı nasıl kesilir?

    Facebook WhatsApp verilerinizi işleyerek size özel reklamlar göstermeye başlayacak. Fakat bu durumu şuanki WhatsApp kullanacıları engelleyebiliyor.

    Whatsapp Facebook reklam bağlantısı kapatma:

    1. WhatsApp ayarlar menüsüne girin
    2. Hesap ayarlarının en altında Hesap bilgimi paylaş seçeneğinin işaretini kaldırın.

    Burada şöyle bir durum var. Yeni WhatsApp kullanıcılarında bu seçenek olmayacak. Yani yeni kullanıcıların bilgileri Facebook reklamları için kullanılacak. Bunu engellemenin bir yolu yok. Fakat eski kullanıcıların WhatsApp hesap bilgilerinde Hesap bilgimi paylaş seçeneği aktif. Bu seçeneği kaldırdığınızda otomatik olarak bu seçenek hesap bilgilerinizden kaybolacak.

    Veri paylaşımı sadece Facebook ve WhatsApp uygulamalarının her ikisini de kullananlar için geçerli. Sadece WhatsApp kullanıyorsanz bu durum sizi etkilemiyor.

    hakan hakan (15409)