WhatsApp GIF mesajı nasıl yollanır ?

WhatsApp gif mesajları nasıl yollanır ?

WhatsApp gif yollama nasıl yapılır ?

WhatsApp animasyon nasıl yollanır ?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp gün geçtikçe daha fazla yeni özellikleri uygulamasına katmaya devam ediyor. Son güncelleme ile artık WhatsApp GIF desteğine sahip. GIF formatları 256 bite kadar destek veren, animasyon yapısında kullanılan formatlardır.WhatsApp GIF sayesinde oynatılabilir küçük videolar hazırlayabilir ve ana ekran üzerinde gönderilen GIF dosyasını açmadan izleme imkanı vermektedir.

    WhatsApp kısa zaman önce Android ve IOS telefonlara GIF desteği veren güncellemelerini yayınladı.GIF desteğine kurabilmek için telefonunuzun en güncel WhatsApp sürümünde olduğundan emin olun.

    WhatsApp gif mesajları nasıl yollanır?

    WhatsApp gif yollamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    • WhatsApp üzerinde +(iOS) veya ataç(android) simgelerine basarak yollamak üzere bir video seçin.
    • Ardından videonun uzunluğunu kısa olan hale getirin.GIF olarak yollama seçeneği bu kısaltmadan sonra çıkacaktır.Videoyu GIF desteği kaybolana kadar uzatabilirsiniz.
    • GIF desteği veren hali ile gönderin.Bu şekilde gönderdiğiniz video artık GIF animasyonuna dönüşecek ve WhatsApp mesaj ekranında iken oynatılabilir hale gelecektir.

    Diğer bir seçenek te hali hazırda GIF animasyon dosyalarınız var ise onları da yollama imkanınız var.

    ismailsarp ismailsarp (6010)