Whatsapp gönderilen fotoğrafları silmeme rağmen silik görünmüyor

Whatsapp da karşı tarafa gönderdiğim fotoğrafları , telefon hafızasında yer kaplamasın diye bilgisayara atıyorum. Ama üzerinden 5-6 ay geçmesine rağmen Whatsapp da silik görünmesi gerekirken net görünüyor. Bu durum karşı tarafın o fotoğrafları hala telefonda tuttuğunumu gösteriyor. Ya da başka birşey mi var. Teşekkürler.

onurlu onurlu (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Video ya da fotoğrafı gönderdiğiniz tarafın o iletiyi silmesi  ya da saklaması sizin telefonunuzu etkilemez.

    Siz fotoğrafı galeriden mi siliyorsunuz? Galeriden silmek yeterli olmaz. Çünkü Whatsapp gönderilen fotoğrafları başka bir konumda da saklar. Fotoğrafları tam silmek için bu klasörden de silmek gerekir.  Fotoğrafı gönderdiğiniz kişi fotoğrafı tutabilir ya sa silebilir. Bunu fark edemezsiniz. Sizin telefonunuzda bir şey değişmez.

    https://uzmanim.net/soru/whatsapp-ile-alinan-fotograflar-telefonda-hangi-klasorde-saklaniyor/115360

    Android 11 kullanıyorsan, Whatsapp ile alınan fotoğraflar şu klasörde bulunur:

    Android\media\com.whatsapp\WhatsApp\Media\WhatsApp Images

    Whatsapp ile gönderilen fotoğraflar şu klasöre kaydedilir:

    Android\media\com.whatsapp\WhatsApp\Media\WhatsApp Images\Sent

    Diğer tüm belgeler şu klasörde bulunur:

    Android\media\com.whatsapp\WhatsApp\Media\WhatsApp Documents
    alattin alattin (16999)