WhatsApp gruptaki birinin mesaj göndermesi nasıl engellenir?

WhatsApp'ta grupta bir kişinin mesaj göndermesini istemiyorum, bunu yapmanın bir yolu var mı?

WhatsApp grubunda bir kişinin mesaj göndermesini nasıl engelleyebiliriz?

WhatsApp grupta mesaj engelleme nasıl yapılabilir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'ta gruptaki bir kişinin mesaj göndermesini engelleyemezsiniz ama eğer o grubun yöneticisiyseniz, grupta sadece yöneticilerin mesaj göndermesini sağlayabilirsiniz.

    WhatsApp'a gelen en son yeniliklerden biri artık gruplarda yönetici olmayan üyelerin toplu olarak mesaj göndermesini engelleyebilmemize olanak veriyor. Yani örneğin "4-A Silahşörleri grubunda sadece yönetici(ler) mesaj gönderebilsin" diyebiliyoruz.

    WhatsApp gruplarda üyelerin mesaj göndermesi nasıl engellenir?

    1. Öncelikle yöneticilerinden biri olduğunuz gruba girin.
    2. Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun ve Grup bilgisi'ne tıklayın.

    3. Gelen ekrandan Grup ayarlarına dokunun.

    4. Grup ayarlarına girdikten sonra "Mesaj gönderebilir" yazısına tıklayın.
    5. Ardından gelen pencereden "Sadece yöneticiler" seçeneğini seçin.

    6. Sadece yöneticiler seçeneğini seçtikten sonra artık o grupta yönetici olmayan üyeler mesaj gönderemeyecek.
    7. Eğer Grup ayarları > Mesaj gönderebilir bölümünden "Bütün katılımcılar" seçeneğini seçerseniz de tekrar eskisi gibi yöneticiler ve diğer üyeler (gruptaki herkes) mesaj gönderebilecektir.

    "Sadece yöneticiler" seçeneğini seçmenin yararı nedir?

    Gruplarda sadece yöneticilerin mesaj göndermesini seçmenin şöyle bir yararı olabilir: Önemli bir duyuru yapacaksınızdır. Ama her kafadan bir ses çıkmasını engellemek için o an diğer üyelerin mesaj göndermesini engellersiniz. Duyurunuzu yaparsınız ve tekrar eski haline geri getirebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)