"WhatsApp hesabınız ele geçirilmiş olabilir" iletisi doğru mudur?

Telefonumda WhatsApp'ta "hesabınız ele geçirilmiş olabilir cep no onaylayınız" iletisi devamlı sayfa açıyor, silemiyorum. Bu ileti doğru mu? Daha onunla ilgli işlem yapmadım virüs olabilir mi cevaplarınızı bekliyorum tşk

4076 4076 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüs olma ihtimali %99.9

    Güvenmeyin bu tarz mesajlara

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      WhatsApp hesabınız ele geçirilmiş olabilir

      bu mesaj genelde bir web sitesine girdiğinde açılan bir pencere şeklinde karşına gelebilir. Veya ücretsiz bir oyun benzeri program yüklediysen bununla beraber reklam yazılımı telefonuna bulaşmış olabilir. Telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bazen bu gibi durumlarda telefonu sıfırlamak da yeterli olmaz.

      Bu durumda telefona temiz ROM yüklenmesi lazım. Telefon modeline uygun temiz rom yüklemesi sorunu çözecektir.

      hakan hakan (15424)