WhatsApp internetsiz kullanılır mı? WhatsAppta ki mesajlar telefonun hafızasında yer kaplar mı?

WhatsApp internetsiz kullanılır mı?

Kullanılırsa bu durum faturama yansır mı?

WhatsAppta ki mesajlar telefonun hafızasında yer kaplar mı?

Kaplarsa bu durum telefonu ağırlaştırır mı?

WhatsAppta silinen mesajlar geri gelir mi?

WhatsAppta süreli mesaj ayarını bir kerede tüm kişiler için ayarlayabilir miyim ??

Yoksa tek tek kişiler için mi ayarlayabilirim

mat7 mat7 (341)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WhatsApp internetsiz kullanılır mı?

    Whatsapp internet olmadan çalışmaz.  Whatsapp şu şekilde çalışır:

    Whatsapp kendine ait sunuculara sahiptir. Bu sunucular 7/24 internete bağlıdır.  Telefonun internet üzerinden Whatsapp sunucularına bağlanır. Bir mesaj gönderdiğin zaman internet üzerinden bu mesaj whatsapp ana bilgisayarlarına (sunucu) gider.

    Bu sunucular posta merkezi gibidir. Yolladığın mesaj sunucudan alıcısına iletilir. İnternet Whatsapp 'ın çalışması için en temel koşuldur.

    Kullanılırsa bu durum faturama yansır mı?

    Kullanılamadığı için bu sorunun cevabı yukarıda verilmiş oldu.

    WhatsAppta ki mesajlar telefonun hafızasında yer kaplar mı?

    Whatsapp mesajları, gönderilen resimler, videolar telefonda yer kaplar. Whatsapp üzerinden gönderilen her şey telefon hafızasında tutulur.

    Kaplarsa bu durum telefonu ağırlaştırır mı?

    Bu mesaj ve gönderiler telefonu yavaşlatmaz ama depolama alanını tüketir. Bu durumda fotoğraf vs çekmek istediğinde ya da uygulama yüklemek istediğinde telefonunda yer yok uyarısı alırsın.

    WhatsAppta silinen mesajlar geri gelir mi?

    Silinen mesajları geri getirmenin bir kaç yolu var ama hiç biri %100 mesajları geri getirir demek değil. Denemek gerekiyor. Bazen silinen mesajlar geri getirilebiliyor.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler. Cevaplarınız gayet yeterli. Bilginize salık. @murat(111318) mat7 2 yıl önce
    • @mat7 🙏 murat 2 yıl önce
    • Artı bir soru ddha cevaplarsanız sevinirim . WhatsAppta süreli mesaj ayarını bir kerede tüm kişiler için ayarlayabilir miyim ?? Yoksa tek tek kişiler için mi ayarlayabilirim ? . @murat(111318) mat7 2 yıl önce
    • @mat7 her mesaj için ayrıca ayarlamak gerekiyor murat 2 yıl önce
    • ;) Bunun cevabı net diyorsunuz ;) Teşekkürler. Teşekkürler. Teşekkürler. Sorularıma böyle güvendiğim bir yerden alınca çok mutlu oluyorum. Helede net cevaplar alınca dahada mutlu oluyorum . Bir tek soruma cevap alamadım şimdiye kadar . Nedenini tam anlayamadım ... Fakat olumlu veya olumsuz bir cevap almak isterdim doğrusu... @murat(111318) mat7 2 yıl önce
    • @mat7 rica ederim faydalı bulmanıza sevindim. Diğer sorunuzu da cevapladım. murat 2 yıl önce
    • Teşekkürler tekrar. Google one yedekleme sorunu da bir göz atalrmısınız rica etsem. Belki bir bilginiz vardır @murat(111318) mat7 2 yıl önce

    benim en sinir olduğum uyarı hafızanız doldu yer açmak için dokunun. bildirimi Telefona indirmeden kullanmanın bir yolu olsa. Yeni telefon almak istemiyorum.

    efe efe (65)