Whatsapp konuşmaları geri getirmek mümkün mü?

Öncelikle merhabalar kullandığım numara ile 2-3 ay öncesinden itibaren yapılmış whatsapp konuşmalarını geri getirme imkanım var mı ? Telefon ve numarada değişiklik olmayacak. Teşekkürler

fth30052 fth30052 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WhatsApp 2 türlü yedekleme yapar:

    1. Yerel yedekleme
    2. Google Drive yedeklemesi

    Yerel yedekleme: Telefonun kendi hafızasına yapılan yedeklemedir. Telefonunuzdan dosyalar uygulamasına girip WhatsApp > Databases klasörüne gittiğinizde crypt uzantılı dosyalar görürsünüz. İşte bunlar WhatsApp'ın telefon hafızasına yaptığı yedeklemelerdir.

    Google Drive yedeklemesi: Bu tür yedekleme ise yukarıda bahsettiğim yedeklemenin telefon hafızasına değil de kendi Google hesabınıza yedeklenmesidir.

    Fakat burada şöyle bir durum var: Yapılan yedekleme 1 hafta öncesine ait olabilir, ya da illa 2 ay öncesine ait olmak zorunda değildir. Bunu anca deneyerek bulabilirsiniz.

    Onun dışında rootlu telefonlarda silinen WhatsApp konuşmaları geri getirilebiliyordu ama son zamanlarda yaptığım denemelerde bunu başaramadım. Herhalde uçtan uca şifrelemeden dolayı artık rootlu telefonlarda bile silinen WhatsApp mesajlarını geri getiremiyoruz.

    Burada sizin deneyebileceğiniz tek yol yedekleri geri yüklemek. Şansınıza artık istediğinize ulaşabilirseniz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      çok teşekkürler

      fth30052 fth30052 (1)