WhatsApp "martinelli videosu telefonunuzdaki her şeyi silecek" mesajı doğru mu?

WhatsApp'ta şöyle bir mesaj geldi, doğru mu?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır. Böyle bir mesaj gerçek değildir. Teyit.org tarafından yapılan açıklamalara göre WhatsApp gold ile ilgili gelen mesajları açmamanız söyleniyor. Eğer böyle bir şey olsaydı WhatsApp geliştiricileri tarafından duyurulurdu zaten. WhatsApp tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

    Böyle mesajları yaymayın. Çünkü WhatsApp'ın bir üst sürümü(premium, plus, gold) gibi sürümleri bulunmuyor.

    "Bugün radyo whatsapp gold ihakkında konuştu ve bu doğru. Wattsap yarın piyasaya sürülecek bir video yayınlayacak ve buna Martinelli denilecek. Açmayın. Telefonunuzdaki her şeyi yok eder ve hiçbir şey yapamazsınız. düzeltemezsiniz. Kişilerinize ilgili mesajı yayınlayın. Whatsapp Gold'u güncellemek için bir mesaj alırsanız * açmayın! Virüsün ciddi olduğunu yeni açıkladılar."

    Bu tür mesajlar tamamen yalandır. Daha fazla bilgi için, Scam (aldatmaca) nedir? linkine tıklayın.

    toprak34 toprak34 (2026)